Burnos chirurgija

Rūpindamiesi sveika Jūsų šypsena atliekame paprastas ir sudėtingas burnos operacijas:

• neskausmingai šaliname dantis;
• šaliname neišdygusius dantis;
• atliekame dantenų ir lūpos ar liežuvio pasaitėlio korekcijas;
• taisome minkštųjų audinių plastiką;
• priauginame žandikaulio kaulą;
• pakeliame sinuso dugną;
• persodiname kaulo bloką;
• pašaliname nekokybiškai įstatytus implantus;
• implantuojame;
• šaliname cistas.

Nuo kokybiškai atliekamų burnos operacijų priklauso kompleksinio gydymo sėkmė, todėl odontologijos centre „Orto Vita“ dirbantys chirurgai yra itin aukštos kvalifikacijos. Prireikus, jie bendradarbiauja su kitais specialistais ir užtikrina, kad implantavimas, protezavimas, endodontinis ir ortodontinis gydymas būtų maksimaliai sėkmingi.

Prieš kiekvieną procedūrą pacientą konsultuojame individualiai. Pristatome visas galimas gydymo procedūras, paaiškiname, kuo jos skiriasi, ir padedame išsirinkti labiausiai poreikius bei galimybes atitinkantį gydymo būdą.

Burnos chirurgija – tai burnos ir žandikaulių patologijų, kurioms reikalinga chirurginė intervencija, diagnostika ir gydymas. Burnos chirurgija apima vaikų, paauglių ir suaugusiųjų gydymą bei medicininiu požiūriu sudėtingų pacientų gydymą.

Kiekviena procedūra yra skirtinga, ir nors daugelis burnos chirurgijos procedūrų yra minimaliai invazinės ir gali būti atliekamos ambulatoriškai, tai vis tiek yra rimtos medicininės procedūros, todėl norint pasiekti geriausių rezultatų, svarbu atidžiai laikytis gydytojo nurodymų.

Atkreipkite dėmesį, jei rūkote ar geriate alkoholį, pabandykite susilaikyti kelias dienas prieš operaciją ir po jos, kol visiškai pasveiksite. Alkoholyje ir cigaretėse esančios cheminės medžiagos gali sulėtinti gijimo procesą ir sukelti burnos uždegimą ar komplikacijas po burnos operacijos.

Mūsų klinikoje atliekamos chirurginės procedūros

Mūsų, „Orto Vita“, odontologijos klinikoje yra atliekamos burnos chirurgijos procedūros. Kiekvienos procedūros gydymo sėkmė priklauso nuo operacijos sudėtingumo. Klinikoje dirba aukštos kvalifikacijos chirurgai, kurie bendradarbiauja su kitais klinikos specialistais, siekiant užtikrinti, kad būtų atliekamas efektyviausias ir geriausias Jūsų burnos ertmės gydymas.

Kiekviena procedūra ir atvejis yra individualus, todėl konsultacijos ir gydymo planas yra sudaromas individualiai kiekvienam pacientui. Konsultacijos metu gydytojas pristatys visas galimas gydymo procedūras. Gydytojas paaiškins, kuo jos skiriasi, ir pagelbės išsirinkti labiausiai pagal poreikius ir galimybes atitinkantį gydymo planą.

Priklausomai nuo atliktos procedūros, atsigavimas gali užtrukti vos kelias dienas arba net mėnesį, jei tai intensyvus žandikaulio pertvarkymas ir rekonstrukcija arba kaulo transplantacija. Tikėtina, kad aplink vietą bus šiek tiek patinimų, todėl galite naudoti ledo paketą, kad nuramintumėte, arba šiltą kompresą. Mūsų klinikoje atliekamos šios chirurginės procedūros:

  • neskausmingas dantų šalinimas;
  • neišdygusių dantų šalinimas;
  • dantenų ir lūpos ar liežuvio pasaitėlio korekcijos;
  • minkštųjų audinių plastikos pataisymai;
  • žandikaulio kaulo priauginimas;
  • sinuso dugno pakėlimas;
  • kaulo bloko persodinimas;
  • nekokybiškai įstatytų implantų šalinimas;
  • implantacija;
  • cistų šalinimas.

Protinių dantų šalinimas chirurginiu būdu

Viena dažniausiai pasitaikančių burnos chirurgijos procedūrų – protinių dantų šalinimas. Protinių dantų šalinimas yra rekomenduojamas gydytojo odontologo, jei protinis dantis yra neprasikalęs, augai kreivai, arba jis yra pažeistas.

Vietinė nejautra

Prieš atliekant protinių dantų šalinimo chirurginę procedūrą yra suleidžiama vietinė nejautra, kuri veikia tik toje srityje. Tokiu būdu yra nutirpinami dantys ir aplinkinė sritis, todėl skausmo procedūros metu nejausite.

Protinių dantų šalinimo procedūros eiga

Jei dantis yra neprasikalęs pro danteną, tai dantenoje yra padaromas nedidelis pjūvis, kad gydytojas odontologas galėtų prie danties prieiti. Procedūros metu gali tekti gydytojui odontologui pašalinti nedidelį dantį dengiantį kaulo gabalėlį.

Gydytojas procedūros metu gali supjaustyti dantį į mažesnes dalis, kad būtų lengviau jį pašalinti per angą. Pjūvis yra nereikalingas jei protinis dantis yra jau prasikalęs pro dantenas.

Procedūros metu nejausite skausmo dėl vietinės nejautros, tačiau galite jausti tik spaudimą, kuris atsiranda dėl to, nes odontologas turi išplėsti danties įdubą, pasukant dantį pirmyn ir atgal, prieš jį išimant. Jei visgi jaučiate skausmą procedūros metu pasakykite tai odontologui, jis skausmą numalšins suteikiant daugiau vietinės nejautros.

Procedūros laikas gali skirtis nuo pačios situacijos sudėtingumo. Paprastos procedūros trukmė gali būti iki keleto minučių, tačiau kai kurios procedūros, kurios yra sudėtingesnės, gali trukti ilgiau nei 20 min.

Rekomendacijos po protinių dantų operacijos

Jei procedūros metu buvo darytas pjūvis, dantenoms sandarinti naudojami siūlai. Odontologas suteikia visą informaciją apie gijimo procesą, o siūlai dažniausiai pašalinimi po 7-10 dienų po operacijos.

Taip pat odontologas gali uždėti marlę ant ištraukto danties vietos. Marlę rekomenduojama laikyti apie 30 min, palaikant spaudimą švelniai kramtant. Tai daroma, kad toje vietoje susidarytų kraujo krešulys. Kraujo krešuliai yra gijimo proceso dalis. Kai kuriais atvejais gydytojas gali skirti antibiotikus, kad išvengti infekcijų.

24 valandas po protinio danties šalinimo procedūros rekomenduojama vengti:

  • skalauti burną skalavimo skysčiais;
  • gerti alkoholį ir rūkyti;
  • gerti karštus skysčius ir valgyti karštą maistą;
  • užsiimti aktyvia fizine veikla.

Dažniausiai užduodami klausimai

  1. Kaip elgtis po protinio danties rovimo?

Po danties rovimo bent 24 valandas rekomenduojama vengti: skalauti burną, valgyti karštą maistą ir gerti karštus gėrimus, užsiimti aktyvia fizine veikla bei susilaikyti nuo rūkymo ir alkoholio. Praėjus tam laikui po danties rovimo burnos ertmę rekomenduojama skalauti gydytojo patartu skalavimo skysčiu.

  1. Kada kreiptis į burnos chirurgą?

Dažniausiai į burnos chirurgą prireikia kreiptis, kai tenka pašalinti pažeistus dantis, netaisyklingai dygstančius dantis arba neprasikalusius protinius dantis.

KITOS MŪSŲ PASLAUGOS

Dantų gydymas – plati sfera, kuria galima būtų apibūdinti periodonto ligų gydymą, dantų protezavimą, dantų implantavimą ir kt. procedūras. Vis tik, būtų sunku surasti suaugusį žmogų, neturintį danties „plombos“. Taip yra todėl, kad ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui progresuojant toliau, jis pasiekia ir gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Dantų ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui plintant jis pasiekia gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Laiku nepasirūpinus aplink dantis esančiais audiniais pasekmės gali būti tikrai skaudžios – galima net netekti pačių dantų. Periodontologija vadinama odontologijos sritis, kurios pagalba gydomi būtent šie audiniai. Tokios dantenų ligos kaip gingivitas bei periodontitas dažniausiai kyla dėl netinkamos burnos higienos, žalingų įpročių ir susiformavusių dantų akmenų. Pasirodžius pirmiesiems jų požymiams (dantenų kraujavimui, jautrumui, paburkimui), derėtų kreiptis į specialistus, kad liga būtų sukontroliuojama ankstyvame jos etape (dantų paslankumas jau dažnai yra pažengusios ligos ženklas). Pradinėje stadijoje gali pakakti tiesiog profesionalios burnos higienos, o ligai pažengus, gali prireikti ir sudėtingesnio periodontologinio gydymo.

Minkštųjų audinių plastika.
Dantenų plastikos procedūrų metu minkštaisiais audiniais uždengiamos apsinuoginusios dantų šaknys, sukuriami stabilesni dantį ar dantų implantą supantys audiniai, ar koreguojamas dantenų kontūras, atliekant dantų vainikų prailginimo procedūras.

Priešingai nei mano daugelis, tinkamai burnos higienai palaikyti ne visuomet pakanka tik reguliariai valyti dantis namie. Profesionalią burnos higieną reguliariai atlikti turėtų patyręs higienistas, pasitelkęs specialius instrumentus. Svarbu pastebėti, kad dantų apnašos yra vienas didžiausių problemų šaltinių – dėl jų kyla dantenų uždegimai, atsiranda dantų akmenys, laiku nepastebimas ėduonis. Šiems negalavimams įsisenėjus prireikia sudėtingesnio gydymo, kuris ilgiau užtrunka, daugiau kainuoja ir žmogui sukelia nemažai papildomo diskomforto. Laiku atlikus dantų higieną, visų šių problemų galima išvengti. Įprastai profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius.

Dantų implantų prireikia pacientams, dėl įvairių priežasčių netekusiems vieno ar daugiau dantų. Tokiu atveju, kokybiški implantai yra praktiškai neprilygstama pagalba komforto ir estetikos atžvilgiu. Implantavimo procedūra apima nedidelio varžtelio įsriegimą į paciento žandikaulį. Šis varžtelis pakeičia natūralią danties šaknį ir vėliau ant jo tvirtinamas dirbtinis dantis, dažnai dar vadinamas vainikėliu. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras. Jei pacientas laikosi visų higienos bei priežiūros taisyklių, sėkmingai prigijęs implantas gali tarnauti ir visą gyvenimą. Ši procedūra iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gąsdinanti, tačiau jos metu pacientams suleidžiami nuskausminamieji vaistai, todėl nejuntamas nei skausmas, nei diskomfortas. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras.

Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti prarastą dantį arba jo dalį arba atstatyti estetinės išvaizdos netekusius dantis. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: karieso, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.
Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti dantis, kurie prarado kietuosius audinius arba yra netekę savo estetinės išvaizdos. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: dantų ėduonies, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis priemonėmis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.

Šiuolaikinės technologijos leidžia specialistams apie paciento sveikatos būklę sužinoti daugiau nei bet kada anksčiau. Kompiuterinė tomografija – tai būdas, padedantis gydytojui pamatyti vidines organizmo struktūras. Šiandien tai yra pats tiksliausias diagnostikos metodas, taikomas odontologijoje. 3D kompiuterinė tomografija dažniausiai atliekama planuojant implantacijos ar kitas sudėtingas chirurgines procedūras. Ši technologija taip pat pasitelkiama norint įvertinti kaulo būklę, diagnozuojant periodonto patologiją, dantų šaknų skilimus, dantų šaknų kanalų būklę ir kt. Kompiuterinės tomografijos pagalba iš 3D vaizdų gaunami virtualūs pacientų dantų vaizdai, kurie padeda operacijas suplanuoti ypač preciziškai ir taip užtikrina maksimalų jų sklandumą.

Danties nervo skausmas – vienas didžiausių diskomfortų burnos srityje. Tai gali sukelti įsisenėjęs uždegimas, o tokį skausmą bus sunku numalšinti įprastais nuskausminamaisiais. Danties šaknies kanalų gydymas (dar žinomas kaip endodontinis gydymas) reikalingas tais atvejais, kai pažeidžiamas danties minkštasis audinys (pulpa arba „nervas“). Taip gali nutikti dėl pažeisto danties paviršiaus, traumos ar apleisto karieso. Pagrindinis šio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti dantį nuo infekcijos. Tam kanalas turi būti išvalytas ir hermetiškai užplombuotas. Gydymo kokybei užtikrinti naudojame mikroskopą.

Dantų balinimas – viena iš labiausiai paplitusių estetinių dantų priežiūros procedūrų. Ši estetinė odontologijos paslauga leidžia nevaržomai bendrauti, šypsotis, žinant, kad turite akinančią šypseną. Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama tiek namų sąlygomis, tiek gydytojo odontologo kabinete.

Teiraukitės

Skambinkite: 8 618 16218
Rašykite: info@ortovita.lt