Skip to main content
Uncategorized @lt

Dantų balinimas lazeriu

By 26 birželio, 2023No Comments

Akinama šypsena ilgą laiką rodėsi it tam tikra iliuzija, matoma filmuose ir reklamose, tačiau kur kas sunkiau apčiuopiama realybėje. Visgi šiandien, šiuolaikinėms technologijoms įgaunant dar nebūtą pagreitį, dantų balinimo galimybės pateikia prieinamą variantą kiekvienam. Įvairių būdų gretose, dantų balinimas lazeriu išsiskiria kaip šiuo metu inovatyviausias ir patikimiausias. Kodėl, kas ir kaip – aptariame straipsnyje.

 

Kas yra dantų balinimas lazeriu?

Dantų balinimą lazeriu galima priskirti prie estetinės odontologijos, nes ši paslauga anaiptol nėra būtinybė, tačiau dažno žmogaus geidžiama korekcija. Normalu, kad natūralus emalio atspalvis yra individualus kiekvienam ir tik nedaugelis buvo apdovanotas balta šypsena, o kur dar jos palaikymas… Kasdieniai įpročiai turi didelę įtaką mūsų dantų sveikatai ir išvaizdai, tad kava, arbata, saldūs gazuoti gėrimai, maiste esantys dažikliai bei žalingi įpročiai pamažu prisideda prie dantų apnašų kaupimosi ir atspalvio tamsėjimo. Teisinga dantų priežiūra yra esminė prevencija apnašoms ir dantų ligoms, tačiau net ji ne visuomet gali užkirsti kelią dantų spalvos pakitimams.

Dantų balinimas lazeriu išsiskiria iš kitų iki šiol naudojamų balinimo metodų dėl savo išskirtinės metodikos, kurios metu lazerio energija aktyvina dantų balinimo priemonę tik tam tikrą laiką, taip sumažindama danties emalio pažeidimo poveikį – mokslinių tyrimų metu, naudojant ypač galingą elektroninį mikroskopą, nebuvo pastebėta jokių danties emalio pakitimų. Lyginant su kitais, iki šiol naudotais balinimo būdais (balinamosios juostelės, pastos, kapos), balinimas lazeriu laimi daugeliu atžvilgių, nes yra patikimesnis, efektyvesnis ir sveikesnis dantims.

 

Dantų balinimo lazeriu privalumai:

 • Dantų balinimo lazeriu metu pasiekiamas išties įspūdingas rezultatas – dantys pabaltėja 4-6 tonais tik po vienos arba dviejų procedūrų – tuo tarpu balinant dantis kapomis namuose rizikuojama išbalinti dantis nevienodai, o dantys dažnai pašviesėja tik 1-2 tonais.
 • Kitaip nei dantų balinimas kapomis, kuriam prireikia 10-14 procedūrų po 8-10 val., balinimas lazeriu yra vienkartinė procedūra ir tetrunka iki valandos, be to, rezultatas matomas jau iš karto.
 • Balinant dantis lazeriu veikiamas ne tik emalis, bet ir dentinas, o balinamosios medžiagos nepatenka į organizmą.
 • Įprastai dantų balinimo procedūros sukelia apribojantį ir diskomfortą keliantį dantų jautrumą, tačiau, dėl skirtingos metodikos, balinimas lazeriu yra visiškai saugus, nes trumpiau veikia dantis ir neišskiria šilumos, galinčios pažeisti danties nervą.
 • Lazerinės procedūros metu naudojama balinamoji medžiaga, vandenilio peroksidas, turi neutralų rūgštingumo lygį (pH), todėl nėra nepažeidžiama danties emalio struktūra.
 • Dantys bąla sparčiau, nes lazerio spinduliai skatina cheminę oksidacijos reakciją.

 

Kuomet dantų balinimo lazeriu procedūra yra nerekomenduojama?

 • Esant alergiškiems balinamosios medžiagos sudėtinėms dalims (vandenilio peroksidui).
 • Nėščioms, maitinančioms moterims.
 • Jaunesniems nei 18 metų žmonėms.
 • Esant ypač intensyviam dantų kariesui, pažeistam dantų emaliui ar nutrupėjusiems dantims.
 • Turint itin jautrius dantis.
 • Nešiojantiems breketus.
 • Sergant periodontitu, gingivitu ar kitomis dantų ligomis.

Verta atminti, jog dantų balinimo rezultatai gali būti skirtingi kiekvienam – efektas priklausys nuo individualaus emalio, jo storio bei atspalvio, dantų ir seilių struktūros, asmens amžiaus, mitybos bei žalingų įpročių.

 

Dantų balinimo lazeriu procedūros eiga:

 1. Pasiruošimas: kaip ir prieš dantų gydymo procedūras, taip ir prieš balinimą lazeriu stipriai rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną, kuri padės pasiekti maksimalių balinimo rezultatų. Burnos higienos metu nuo dantų paviršiaus pašalinamos minkštos bei kietos apnašos, dantų akmenys, įvertinama bendra dantų būklė ir nustatoma ar balinimas yra reikalingas.
 2. Atvykus į dantų balinimo lazeriu procedūrą, pirmiausia specialistas įvertina pradinį dantų atspalvį pagal paletę ir nustato tikėtiną dantų spalvos rezultatą.
 3. Dantenos padengiamos specialia apsauga, padedančia išvengti nemalonių pojūčių procedūros metu.
 4. Balinamoji medžiaga paskirstoma ant dantų emalio ir kiekvienas dantis yra aktyvuojamas lazerio impulsais 15-os sekundžių intervalais. Vienam dančiui teikiamas šviesos poveikis įprastai trunka nuo 1 iki 2 minučių.
 5. Atlikus antrą šviesos aktyvaciją, balinamoji medžiaga ant dantų paliekama maždaug 10-iai minučių.
 6. Po to, balinamoji medžiaga yra nuplaunama, o dantenų apsauga pašalinama.

Paprastai tokia procedūra trunka iki valandos, pirminis poveikis matomas iš karto, o kadangi balinančios medžiagos veikia dar po procedūros, galutinis rezultatas akivaizdus po 24 valandų. Vis dėlto, verta turėti omenyje, jog balinimas lazeriu neveikia plombų, laminačių ir vainikėlių, tad norint sulyginti jų atspalvį su balintų dantų spalva, rekomenduojama senas plombas ir vainikėlius keisti naujais – tokia procedūra yra atliekama jau po balinimo lazeriu. Negyviems dantims taip pat skiriamas atitinkamas balinimas – tokiu atveju dantis yra balinamas iš vidaus.

 

Dantų priežiūros rekomendacijos po dantų balinimo lazeriu:

Po balinimo procedūros, dantys tampa imlesni dažančioms medžiagoms, tad „Orto vita“ klinikos specialistai pataria nerūkyti, vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų, tokių kaip burokėliai, uogos, špinatai, kava, vynas, arbata, sultys ir panašiai, bent 48 valandas po procedūros. Taip pat atkreipkite dėmesį į spalvotas dantų pastas. Dantų priežiūra turėtų išlikti tokia pati, kaip įprastai – tai reiškia, jog svarbu ne tik dantis kruopščiai valyti dantų šepetėliu, bet ir pašalinti nešvarumus tarpdančiuose specialiu vaškuotu siūlu, o liežuvį nubraukti tam pritaikytu šepetėlio galu. Tokiu būdu neleisite bakterijoms ir apnašoms kauptis burnoje ir taip palaikysite baltą dantų atspalvį.

 

Jeigu sveiki ir balti dantys yra jūsų prioritetas, užsukite į mūsų odontologijos centrą „Orto vita“, įsikūrusį Gedimino g. 26, Kaune, tarp „Akropolio“ ir Soboro. Mūsų klinikoje dirba kvalifikuoti specialistai, kuriems rūpi jūsų dantų higiena ir gera savijauta ne mažiau nei jums.

Leave a Reply

lokacijos logotipas
telefono logotipas
el. pašto logotipas