Dantų kanalų gydymas

Maksimaliai geram rezultatui pasiekti naudojame pažangų „Carl-Zeiss“ mikroskopą,

BŪTINAI APSILANKYKITE MŪSŲ CENTRE, JEI JAUČIATE:
• aštrų savaiminį skausmą, ypač vakare ar naktį;
• padidėjusį jautrumą šalčiui;
• dantis atrodo „pakeltas“ ir jį skauda, kai valgote;
• nuolat jaučiate lokalų maudimą.

Endodontija – odontologijos sritis, kuri specializuojasi danties šaknų kanalų gydyme. Kai ėduonis diagnozuojamas pavėluotai ar dėl danties traumos danties nervas (pulpa) yra pažeistas išsivysto pulpitas. Laiku nepradėjus gydymo, infekcija plinta į aplinkinius audinius ir pažeidžia aplink danties šaknį esantį kaulą. Tokiu atveju būtina surasti dantų šaknų kanalus ir juos išvalyti, formuoti ir sandariai uždaryti.

Padėjome ne vienam pacientui, kuriam pulpito gydymas nebuvo pradėtas laiku ir sukėlė komplikacijų: viršūninį periodontitą ir dantų šaknies cistas. Klinikoje dirbantys danties šaknų gydymo specialistai yra atsakingi, kruopštūs ir nuoseklūs.

Endodontija

 

Endodontija – odontologijos mokslo sritis, kuri yra susijusi su dantų šaknų kanalų gydymu. Endodontija dažniausiai atlieka gydytojai-odontologai, kurie specializuojasi dantų skausmo, ligų ir infekcijų srityje.

Endodontologai gydo problemas, susijusias su danties vidumi, dar vadinamu „danties pulpa“. Danties viduje esančios kraujagyslės, nervai ir jungiamieji audiniai, gali užsikrėsti arba susidaryti infekcija dėl gilaus danties ėduonies, trauminio danties sužalojimo, ar pakartotinio danties gydymo. Todėl yra atliekamas danties šaknų kanalų gydymas, kurio metu pašalinamas užkrėstas danties nervas ir danties pulpa.

Daugelis pacientų gali nežinoti apie turimą užkrėstą dantį, kol neapsilanko pas gydytoją – odontologą profilaktinei apžiūrai. Tačiau dažniausiai gali pasireikšti simptomai, kurie gali reikšti, kad reikia šaknies kanalo gydymo. Štai keletas požymių:

 • Nepraeinantis dantų skausmas – dantų skausmą gali sukelti daugelis problemų. Tačiau jei jaučiate, kad danties skausmas yra labai giliai, tai gali prireikti dantų kanalų gydymo. Toks diskomfortas gali išplisti ir į žandikaulį ar kitus dantis. Dažnai jaučiamas stiprus skausmas dėl danties pūlinio.
 • Jautrumas karštam ir šaltam faktoriams – natūralu, jei dantys reaguoja į šiuos faktorius, tai gali reikšti didelį dantų jautrumą. Tačiau, jei toks jautrumas trunka ilgiau nei kelias sekundes, vertėtų apsilankyti pas odontologą.
 • Patinusios dantenos – kai danties kanalas yra pažeistas ar infekuotas, tai toje vietoje gali kauptis pūliai. Todėl tai gali sukelti dantenų patinimą ar jautrumą.
 • Patinęs žandikaulis – kartais gali atsitikti taip, kad pūliai užsilieka dantenose ir jie niekur neišteka, todėl galima pastebėti, kad žandikaulis akivaizdžiai išsipūtė.
 • Danties spalvos pakitimas – kai yra užkrėsta danties pulpa, galima pastebėti, kad dantis yra tamsesnis nei įprastai. Taip atsitinka dėl prasto danties aprūpinimo krauju.
 • Skausmas spaudžiant – jei jaučiate skausmą valgydami ar liesdami dantį, tai reiškia, kad nervai aplink pulpą yra pažeisti.
 • Įskilęs dantis – jei dantis skilo nelaimingo atsitikimo metu, tai bakterijos gali lengvai prasiskverbti ir pasiekti danties pulpą, taip ją užkrečiant.

Prieš pradedant šaknies kanalo gydymą, odontologas suteikia visą reikiamą informaciją apie procedūros eigą. Pateikiame keletą patarimų, kaip pasiruošti dantų kanalų gydymo procedūrai:

 1. Iki procedūros kelioms dienoms, Jums gali būti paskirti antibiotikai arba vaistai nuo uždegimo.
 2. Venkite rūkymo likus kelioms dienoms iki dantų kanalų gydymo procedūros, jei galite visiškai nerūkykite.
 3. Procedūros metu yra taikoma vietinė nejautra, todėl prieš procedūrą rekomenduojama sočiai pavalgyti, nes kelias valandas po burnos ertmė bus nutirpinta, taip išvengsite žando ir lūpų sukramtymo.

 

Procedūros eiga

 

Priklausomai nuo danties šaknies kanalo infekcijos išsivystymo, procedūra gali būti suskirstyta į vieną ar du apsilankymus. Vidutiniškai dantų kanalų gydymo procedūra gali užtrukti apie 30 – 60 minučių. Jei yra gydomi daugiau pažeistų dantų, tai procedūra gali trukti ir 1,5 valandos.

Procedūros metu gydytojas – odontologas padarys burnos ertmės rentgeno nuotrauką, tai padeda nustatyti žalos mastą ir užtikrina, kad danties šaknų kanalų gydymas būtų atliktas tinkamai. Po rentgeno nuotraukos ir aptarimo su pacientu, procedūra atliekama tokia eiga:

1 žingsnis. Paruošimas

Suteikiama vietinė nejautra. Nors dantų šaknų kanalų gydymas nėra sudėtinga procedūra, nereikia naudoti bendrosios anestezijos. Vietoj to, į dantenas ir pažeisto danties šaknį įšvirkščiama tirpdanti medžiaga.

Kai vietinė nejautra nutirpina dantenas ir pažeisto danties šaknį, yra uždedama dantų  užtvanka, kuri apsaugo likusius Jūsų dantis.

2 žingsnis. Prieiga prie šaknų ir jų valymas

Procedūros tikslas yra pašalinti visą užkrėstą ar pažeistą minkštimą (pulpą). Todėl išgręžus nedidelę skylę yra prieinama prie danties šaknų kanalų ir pulpos kamerų, ir jie yra išvalomi dantų įrankiais.

Tam kad užkirstume infekcijos pasikartojimui yra naudojami antibakteriniais ir antiseptiniai tirpalai, kuriais yra dezinfekuojami kanalai.

3 žingsnis. Kanalų formavimas

Formuojami kanalai, kurie kitame žingsnyje yra užpildomi. Suformuotus kanalus specialistas juos vėl išvalo ir dezinfekuoja.

4 žingsnis. Kanalų užpildymas

Suformuoti danties kanalai yra užpildomi gutaperča. Gutaperča – natūralus polimeras, pagamintas iš latekso iš ešerių medžio.

Tada gutaperča užsandarinama naudojant lipnų dantų cementą. Šis sandariklis neleidžia bakterijoms patekti į kanalus ir užkrėsti juos ateityje.

5 žingsnis. Prieigos prie kanalų uždarymas

Paskutinis žingsnis yra uždaryti prieigą prie kanalų. Skylės uždengimui naudojamas sandariklis – danties plombavimas. Taip siekiama užtikrinti, kad jis būtų pakankamai stiprus gydymui ir atstatymui.

 

Danties kanalo gydymas mikroskopu

 

Dantų šaknų kanalų gydymas yra atliekamas naudojant naujausias ir pažangiausias technologijas. Būtent toks gydymas leidžia užtikrinti, kad išgydytas dantis tinkamai atlikti savo funkciją. Mūsų „Orto Vita“ specialistai rekomenduoja, po danties kanalų gydymo profilaktiškai lankytis ir atlikti profesionalią burnos higieną. Jei pajutote nemalonų pojūtį burnos ertmėje rekomenduojame kreiptis į specialistus.

„Orto Vita“ dantų klinikoje dantų šaknų kanalų gydymas yra atliekamas „Carl-Zeiss“ mikroskopu. Mikroskopinis gydymas yra taikomas dėl įrangos modernumo ir tikslumo. Taip pat toks gydymas leidžia pasiekti sudėtingą danties vidinę sandarą ir tiksliai pašalinti pažeistus, nereikalingus danties audinius.

Tokiu būdu yra užtikrinama, kad dantų kanalo gydymas yra atliekamas kokybiškai. Ir Jums dėl atsinaujinančio skausmo ar tolimesnio pažeidimo nereikia jaudintis.

 

Dantų kanalų gydymo kainos

 

Specialisto konsultacija (15-20 min.)  19 €
Nuskausminimas 10 €
Danties sienelių laikinas atstatymas kompozitu prieš endodontinį gydymą  20 €
Danties sienelių nuolatinis atstatymas kompozitu prieš endodontinį gydymą  49 €
Vainikėlio trepanavimas prieš endodontinį gydymą  29 €
Mikroskopo panauda (30 min.)  20 €
Šaknies kanalo praėjimas  29 €
Sudėtingas kalcifikuoto kanalo praėjimas  39 €
Kanalo chemomechaninis paruošimas  39 €
Intrakanalinių medikamentų suvedimas  19 €
Kanalo plombavimas karšta gutaperča  39 €
Kanalo plombavimas su MTA, Total Fill  49 €
Laikina plomba  29 €
Plombinės medžiagos pašalinimas iš vieno kanalo: Gutaperčos, pastos  29 €
Plombinės medžiagos pašalinimas iš vieno kanalo: Cemento  39 €
SPK šalinimas  59 €
Nulūžusio instrumento, įkloto išėmimas  53 €
Įkloto išėmimas (sudėtingas)  79 €
Lūžgalio iš kanalo išėmimas  49-79 €
Perforacijų diagnostika ir gydymas  50 €
Kanalo praėjimas, kai gydymą baigia siunčiantis gydytojas  50-70 €
Vieno kanalo gydymas (orientacinė kaina)  104-134 €
Vieno kanalo pergydymas (orientacinė kaina)  133-153 €

 

Visas Orto Vitos teikiamų paslaugų bei procedūrų kainas galite rasti mūsų kainyne.

Dantų kanalų gydymas Kaune

 

Dantų kanalų gydymas gali padėti išvengti tolimesnių ir didesnių burnos ertmės problemų. Todėl mūsų klinikoje „Orto Vita“ dirba ilgą patirtį turintys gydytojai odontologai, kurie užtikrina kiekvienos atliekamos procedūros kokybę.

Klinikoje dantų kanalų procedūra yra atliekama naudojant pažangų ir modernų „Carl-Zeiss“ mikroskopą. Odontologijos klinika „Orto Vita“ yra įsikūrusi Kauno miesto centre, netoli Laisvės alėjos, pakeliui link Akropolio, adresu Gedimino g. 26.

 

Dažniausiai užduodami klausimai 

 1. Kiek laiko trunka dantų kanalų gydymas?

Dantų kanalų gydymo procedūra vidutiniškai gali užtrukti apie 30 – 60 minučių. Jei yra gydomi daugiau pažeistų dantų, tai procedūra gali trukti ir 1,5 valandos.

 1. Ar dantų kanalų gydymas skausmingas?

Dantų kanalų gydymo metu yra suteikiama vietinė nejautra. Todėl skausmo nejausite, jei visgi jaučiate diskomfortą toje vietoje, praneškite gydytojui, kuris gali suteikti didesnę vietinės nejautros dozę.

KITOS MŪSŲ PASLAUGOS

Dantų gydymas – plati sfera, kuria galima būtų apibūdinti periodonto ligų gydymą, dantų protezavimą, dantų implantavimą ir kt. procedūras. Vis tik, būtų sunku surasti suaugusį žmogų, neturintį danties „plombos“. Taip yra todėl, kad ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui progresuojant toliau, jis pasiekia ir gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Dantų ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui plintant jis pasiekia gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Laiku nepasirūpinus aplink dantis esančiais audiniais pasekmės gali būti tikrai skaudžios – galima net netekti pačių dantų. Periodontologija vadinama odontologijos sritis, kurios pagalba gydomi būtent šie audiniai. Tokios dantenų ligos kaip gingivitas bei periodontitas dažniausiai kyla dėl netinkamos burnos higienos, žalingų įpročių ir susiformavusių dantų akmenų. Pasirodžius pirmiesiems jų požymiams (dantenų kraujavimui, jautrumui, paburkimui), derėtų kreiptis į specialistus, kad liga būtų sukontroliuojama ankstyvame jos etape (dantų paslankumas jau dažnai yra pažengusios ligos ženklas). Pradinėje stadijoje gali pakakti tiesiog profesionalios burnos higienos, o ligai pažengus, gali prireikti ir sudėtingesnio periodontologinio gydymo.

Minkštųjų audinių plastika.
Dantenų plastikos procedūrų metu minkštaisiais audiniais uždengiamos apsinuoginusios dantų šaknys, sukuriami stabilesni dantį ar dantų implantą supantys audiniai, ar koreguojamas dantenų kontūras, atliekant dantų vainikų prailginimo procedūras.

Priešingai nei mano daugelis, tinkamai burnos higienai palaikyti ne visuomet pakanka tik reguliariai valyti dantis namie. Profesionalią burnos higieną reguliariai atlikti turėtų patyręs higienistas, pasitelkęs specialius instrumentus. Svarbu pastebėti, kad dantų apnašos yra vienas didžiausių problemų šaltinių – dėl jų kyla dantenų uždegimai, atsiranda dantų akmenys, laiku nepastebimas ėduonis. Šiems negalavimams įsisenėjus prireikia sudėtingesnio gydymo, kuris ilgiau užtrunka, daugiau kainuoja ir žmogui sukelia nemažai papildomo diskomforto. Laiku atlikus dantų higieną, visų šių problemų galima išvengti. Įprastai profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius.

Burnos chirurgija – plati sritis, apimanti didelį procedūrų spektrą: nuo paprastos liežuvio pasaitėlio plastikos iki sudėtingų prarasto kaulo atstatymo procedūrų . Dažna burnos chirurgijos sprendžiama problema – retinuoti dantys. Tokiais vadinami dantys, kurie yra pilnai susiformavę, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių nėra pilnai išdygę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad aukštos kvalifikacijos odontologai pirmiausia stengiasi išsaugoti dantis visais kitais būdais, o danties šalinimas tampa paskutinė procedūra, vykdoma tik tuomet, kai kiti būdai nebėra veiksmingi.

Dantų implantų prireikia pacientams, dėl įvairių priežasčių netekusiems vieno ar daugiau dantų. Tokiu atveju, kokybiški implantai yra praktiškai neprilygstama pagalba komforto ir estetikos atžvilgiu. Implantavimo procedūra apima nedidelio varžtelio įsriegimą į paciento žandikaulį. Šis varžtelis pakeičia natūralią danties šaknį ir vėliau ant jo tvirtinamas dirbtinis dantis, dažnai dar vadinamas vainikėliu. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras. Jei pacientas laikosi visų higienos bei priežiūros taisyklių, sėkmingai prigijęs implantas gali tarnauti ir visą gyvenimą. Ši procedūra iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gąsdinanti, tačiau jos metu pacientams suleidžiami nuskausminamieji vaistai, todėl nejuntamas nei skausmas, nei diskomfortas. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras.

Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti prarastą dantį arba jo dalį arba atstatyti estetinės išvaizdos netekusius dantis. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: karieso, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.
Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti dantis, kurie prarado kietuosius audinius arba yra netekę savo estetinės išvaizdos. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: dantų ėduonies, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis priemonėmis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.

Šiuolaikinės technologijos leidžia specialistams apie paciento sveikatos būklę sužinoti daugiau nei bet kada anksčiau. Kompiuterinė tomografija – tai būdas, padedantis gydytojui pamatyti vidines organizmo struktūras. Šiandien tai yra pats tiksliausias diagnostikos metodas, taikomas odontologijoje. 3D kompiuterinė tomografija dažniausiai atliekama planuojant implantacijos ar kitas sudėtingas chirurgines procedūras. Ši technologija taip pat pasitelkiama norint įvertinti kaulo būklę, diagnozuojant periodonto patologiją, dantų šaknų skilimus, dantų šaknų kanalų būklę ir kt. Kompiuterinės tomografijos pagalba iš 3D vaizdų gaunami virtualūs pacientų dantų vaizdai, kurie padeda operacijas suplanuoti ypač preciziškai ir taip užtikrina maksimalų jų sklandumą.

Dantų balinimas – viena iš labiausiai paplitusių estetinių dantų priežiūros procedūrų. Ši estetinė odontologijos paslauga leidžia nevaržomai bendrauti, šypsotis, žinant, kad turite akinančią šypseną. Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama tiek namų sąlygomis, tiek gydytojo odontologo kabinete.

Teiraukitės

Skambinkite: 8 618 16218
Rašykite: info@ortovita.lt