Dantų protezavimas

Orto Vita – viena iš lyderiaujančių dantų protezavimo klinikų Lietuvoje. Mūsų pacientams gaminame visų rūšių dantų protezus.:

FIKSUOTUS:
• tiltinius
• dantų vainikėlius
• ant implantų tvirtinamus protezus

IŠIMAMUS:
• lanko atraminius
• dantų plokšteles

Dantų praradimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip genetiniai sutrikimai, netinkama burnos higiena arba natūralus audinių senėjimas. Netekus natūralių dantų juos galima pakeisti, vienas iš tokių būdų – dantų protezavimas.

Dantų protezavimas yra vienas iš prieinamiausių būdų, kaip atstatyti prarastą šypseną. Dantų protezais pakeičiami arba taisomi trūkstami ar pažeisti dantys. Toks būdas gali padėti ne tik pagerinti Jūsų šypseną, bet trūkstamas dantis gali turėti įtakos Jūsų gebėjimui kramtyti ir padidinti dantenų ligų riziką, taip pat žandikaulio kaulo būklei bei sukelia pavojų kitiems dantims.

Klinikoje „Orto Vita“ turite pasirinkimą iš fiksuotų ir išimamų dantų protezų. Dantų protezo pasirinkimas priklauso nuo Jūsų ir gydytojo – odontologo rekomendacijos.

Kaip vyksta dantų protezavimas?

Dantų protezavimo eiga nėra labai sudėtingas procesas, jei tai atlieka profesionalūs ir savo darbą išmanantys specialistai. Tačiau konstruojant dantų protezus pagal Jūsų burnos ertmę, pas odontologą reikės apsilankyti kiek dažniau, kad būtų galima padaryti tikslų dantų protezą.

Jūsų patogumui pateikiame pagrindinius žingsnius, kurie yra atliekami dantų protezavimo metu:

 1. Pirminė konsultacija ir dantų atspaudai. Pirminės konsultacijos metu odontologas apžvelgia Jūsų burnos ertmę ir pasiūlo tinkamiausią dantų protezo tipą. Nusprendus dantų protezo tipą yra paimamas burnos ertmės atspaudas. Šis atspaudas yra unikalus Jūsų burnos ertmei, o nuimtas atspaudas keliauja į dantų laboratoriją, kur dantų technikas pagal pateiktą atspaudą gamina dantų protezą.
 2. Dantų technikas sukuria protezą pagal Jūsų atspaudus. Su atspaudais dantų technikui gali būti siunčiama ir kita informacija, pavyzdžiui, rentgeno nuotraukos, pastabos apie gydymą ir sukandimą. Tikslus protezo kūrimo procesas priklauso nuo Jūsų atvejo, reikalingo protezo tipo ir medžiagos.
 3. Pagamintas dantų protezas yra pritaikomas ir koreguojamas. Dantų protezų gamyba gali užtrukti maždaug 2-3 savaitės nuo pirminio apsilankymo pas odontologą. Gavus pagamintą dantų protezą odontologas patikrina jo tinkamumą, ir jei reikia atlieka nedidelius pakeitimus. Gydytojas užtikrins, kad dantų protezas puikiai priglustų prie gomurio bei atrodytų ir jaustųsi visiškai natūraliai.
 4. Dantų protezas pritvirtinamas arba siunčiamas perprojektuoti. Minimalūs pakeitimai dantų protezui yra atliekami odontologo, paskutinio apsilankymo metu, jei viskas tinka – protezas yra pritvirtinamas ir galite džiaugtis nauja šypsena. Jei visgi dantų protezai visiškai netinka, odontologas juos perduoda dantų technikui, kad šis galėtų perprojektuoti dantų protezą iš naujo.

Fiksuoti dantų protezai

Dažniausiai dantų protezavimas rekomenduojamas po endodontinio gydymo, tačiau protezuojama ir kitais sudėtingais dantų netekimo atvejais. Vienas iš dantų protezų pasirinkimų yra fiksuoti dantų protezai.

Fiksuoti dantų protezai – fiksuojami prie Jūsų esamų dantų – pricementuojami arba prisukami prie implantų. Fiksuoti dantų protezai efektyviai atkuria danties kramtymo funkciją, estetiką, fonetiką bei anatomiją.

Fiksuoti dantų protezai gali būti skirstomi dvi pagrindines grupes:

 1. Fiksuojami ant esamų dantų. Tokie dantų protezai gali būti cirkonio keramikos vainikėliai, metalo keramikos vainikėliai, laminatės (užklotai) bei tiltai.
 2. Fiksuojami ant implantų. Tai gali būti pavieniai vainikėliai, tiltai ant implantų ar viso žandikaulio atkūrimas.

Fiksuotus dantų protezus gali įdėti ir išimti tik odontologas. Tokie dantų protezai nesukelia jokio diskomforto, neslysta bei nejuda Jums atliekant kasdienes funkcijas. Fiksuoti dantų protezai suteikia pacientui daug privalumų, štai keli privalumai:

 • Didesnis stiprumas ir ilgaamžiškumas;
 • Patogesnis prigludimas, nėra trinties su dantenomis;
 • Paprasta priežiūra – juos reikia prižiūrėti kaip natūralius dantis;
 • Žandikaulio kaulo stiprinimas, kuris gali pablogėti dėl dantų praradimo.

Išimami dantų protezai

Išimami dantų protezai yra plačiausiai žinoma protezų rūšis. Tai yra būdas norint atkurti prarastus dantis. Naudojant skirtingų medžiagų ir rūšies išimamus dantų protezus, galima atstatyti prarastą kramtymo funkciją bei atkurti estetinę dantų išvaizdą.

Išimami dantų protezai – tokie protezai yra skirti pacientams, kurie neteko visų ar didžiosios dalies dantų viršutiniame ir apatiniame žandikaulyje. Pagrindinis privalumas tokių protezų yra santykinai mažesnė kaina, suteikia gerą estetinę išvaizdą, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje dėl mažo šių protezų stabilumo greičiau nyksta žandikaulio kaulas.

Išimamus dantų protezus privaloma išimti iš burnos, kad juos būtų galima išvalyti bei rekomenduojama išimti juos ir miegant. Išimami dantų protezai gali būti skirstomi į du tipus:

 1. Pilnas dantų protezas – pilnas dirbtinių dantų komplektas viršutiniam arba apatiniam žandikauliui arba abiem.
 2. Daliniai dantų protezai – išimami vienos ar kelių dantų pakaitalai.

Gyvenimas su išimamais dantų protezais nėra sudėtingas, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į pačios burnos higieną. Burnos higiena yra nepaprastai svarbi – tai apima dantenų ir likusių dantų valymą. Pačius protezus reikia valyti du kartus per dieną, kaip ir natūralius dantis, tai yra kruopščiai nuvalyti dantų pasta ir vandeniu.

Valgymas su išimamais protezais iš pradžių gali būti sunkus, todėl patartina pradėti nuo minkšto, smulkiais gabaliukais pjaustyto maisto, palaipsniui pereinant prie visavertės mitybos. Svarbu laikytis odontologo nurodymų ir su išimamais protezais iškilus problemoms kreiptis į jį.

Dantų protezavimas Kaune

Odontologijos klinikų, kurios teikia dantų protezavimo paslaugas Kaune yra tikrai nemažai. Tačiau išsirinkti vieną patikimą kliniką, kurioje tvarkysite dantis tikrai nelengva užduotis. Norėdami užtikrinti sveiką burnos higieną po dantų protezavimo procedūros, reikia nepamiršti, kad reguliarūs apsilankymai pas odontologą gali padėti užkirsti kitoms burnos ertmės problemoms.

Odontologijos centro „Orto Vita“ vadovė gydytoja ortopedė Vitalija Levickienė turi daugiau nei 25 metų patirtį ir toliau aktyviai ją puoselėja. Nuolat dalyvauja kursuose ir kelia savo kvalifikaciją. Jos nuoširdus darbas su puikiai suderinta specialistų komanda mūsų pacientams užtikrina geriausius rezultatus. Didžiulę kolektyvo patirtį pritaikome projektuodami ir kurdami ilgalaikes, patikimas ir funkcionalias dantų protezų konstrukcijas.

Protezuodami dantis savo klientams grąžiname tai, ko jie buvo netekę – nuoširdžią šypseną, pasitikėjimą savimi, galimybę kalbėti ir valgyti nejaučiant diskomforto. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Dantų protezų kokybę ir maksimalų estetinį grožį užtikrina netoliese įsikūrusi „Orto Vita“ dantų laboratorija.

Jei ieškote klinikos, kurioje galėtumėte gauti dantų protezavimo paslaugas, tai klinika „Orto Vita“ gali pasiūlyti dantų protezų kokybę ir maksimalų estetinį grožį. Todėl konsultacijai ar procedūrai atlikti galite apsilankyti odontologijos klinikoje „Orto Vita“, kuri yra įsikūrusi Kaune centre, netoli Laisvės alėjos, Gedimino g. 26.

Dantų protezavimo kaina

 

Konsultacija (30min.)  25 €
Konsultacija (1val.)  30 €
Apžiūra (15min.)  19 €
Gydymo plano sudarymas  20 €
Alginatinis atspaudas  25 €
Silikoninis atspaudas  40-70 €
Šlifavimas
29 €
Cementavimas 19 €
Viršutinio žandikaulio pozicijos nustatymas  40 €
Centriko registras kartu su Aqualizer  100 €
Mock-up gidas (1/3 žandikaulio – pilnas žandikaulis)  15-30 €
Diagnostinis vaškavimas (gaminant restauraciją)  20 €
Būsimų dantų vaškavimas laboratorijoje  19 €
Skaidrus silikoninis gidas su kieta baze  30 €
Mock-up uždėjimas  30 €
DANTŲ PROTEZAVIMAS
Cirkonio oksido pilnos anatomijos vainikėlis/ tarpinė dalis 
480 €
Krūminių/prieškrūminių dantų E-max vainikėlis, užklotas  500 €
Priekinių dantų E-max vainikėlis  570 €
Priekinių dantų cirkonio keramikos vainikėlis  550 €
Pavienis priekinių dantų E-max vainikėlis, laminatė  650-950 €
Stiklo keramikos laminatė, sluoksniuota ant modelio (2-3)  750-950 €
Vienašaknio danties tvirtinimas stiklo pluošto kaiščiu  90 €
Daugiašaknio danties tvirtinimas stiklo pluošto kaiščiu  110 €
IMPLANTŲ PROTEZAVIMAS 
Pilno kontūro cirkonio vainikėlis ant implanto (su atrama) 595 €
Pilno kontūro cirkonio tarpinė dalis ant implanto 520 €
Cirkonio vainikėlis su presuota keramika ant implanto (su atrama) 695 €
Cirkonio presuotos keramikos tarpinė dalis ant implanto 620 €
Priekinis pavienis vainikėlis ant implanto (su atrama)
 750-950 €
Priekinis vainikėlis ant implanto (su atrama) nuo 2 vnt. 650-750 €
Atrama protezavimui ant implantų 75 €
Individualiai frezuota cirkonio atrama su MultiBaze  251 €
Raudonų dantenų uždėjimas 1vnt.  20 €
MultiUnit Straumann detalės ir atramos, dengiamosios kepurėlės 4 vnt  688 €
MultiUnit Straumann detalės ir atramos, dengiamosios kepurėlės 6 vnt  1032 €
Nauja plastikos apdaila ir garnitūriniai dantys  1100 €
BEDANČIŲ ŽANDIKAULIŲ PROTEZAVIMAS ANT IMPLANTŲ 
Prisukamas akrilinis protezas ant 4 impl  1099 €
Prisukamas akrilinis protezas su metaliniu karkasu ant 4 impl  2999 €
Prisukamas cirkonio protezas su keramikos apdaila ant 4 impl  4999 €
Prisukamas cirkonio monolitas ant frezuoto titaninio karkaso su keramikos apdaila ant 4 impl 
5999 €
Prisukamas akrilinis protezas ant 6 impl  1199 €
Prisukamas akrilinis protezas su chrombalto karkasu ant 6 impl  3199 €
Prisukamas cirkonio protezas su keramikos apdaila ant 6 impl  5299 €
Prisukamas cirkonio monolitas ant frezuoto titaninio karkaso su keramikos apdaila ant 6 impl  6399 €
LAIKINAS PROTEZAVIMAS 
Plastmasinis vainikėlis, pagamintas klinikoje  40 €
Frezuotas plastikinis vainikėlis, pagamintas laboratorijoje   80 €
Laikinas vainikėlis ant implanto  160 €
Stiklo pluošto juostos ir kompozito laikinas dantis  89 €
IŠIMAMAS PROTEZAVIMAS (laikinas, kol bus pagaminta nuolatinis protezas) 
Išimamas protezas su lokatoriais  1053 €
Lokatoriaus įdėjimas tiesioginiu būdu  120 €
Lanko atraminis protezas su dviem užraktais ir interlokais  1285 €
Papildoma apkabėlė  15 €
Individualus šaukštas  15 €
Betarpinė dantų plokštelė  250 €
Iššimamo dantų protezo perdarymas į prisukamą laikiną  400 €

 

Visas Orto Vitos teikiamų paslaugų bei procedūrų kainas galite rasti mūsų kainyne.

Dažniausiai užduodami klausimai

 

 1. Kiek kainuoja danties protezavimas?

Dantų protezavimas priklauso nuo to kiek dantų esate praradę ir kokį dantų protezavimo tipą pasirinkote. Todėl kaina gali prasidėti nuo 320 € ir kilti pagal dantų protezavimo būdo pasirinkimą.

 

 1. Iš ko gaminami dantų protezai?

Dantų protezai dažniausiai yra gaminami iš cirkonio keramikos, metalo keramikos. Klinikoje „Orto Vita“ galite rinktis dantų protezus pagamintus iš cirkonio keramikos ar kitos medžiagos.

KITOS MŪSŲ PASLAUGOS

Dantų gydymas – plati sfera, kuria galima būtų apibūdinti periodonto ligų gydymą, dantų protezavimą, dantų implantavimą ir kt. procedūras. Vis tik, būtų sunku surasti suaugusį žmogų, neturintį danties „plombos“. Taip yra todėl, kad ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui progresuojant toliau, jis pasiekia ir gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Dantų ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui plintant jis pasiekia gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Laiku nepasirūpinus aplink dantis esančiais audiniais pasekmės gali būti tikrai skaudžios – galima net netekti pačių dantų. Periodontologija vadinama odontologijos sritis, kurios pagalba gydomi būtent šie audiniai. Tokios dantenų ligos kaip gingivitas bei periodontitas dažniausiai kyla dėl netinkamos burnos higienos, žalingų įpročių ir susiformavusių dantų akmenų. Pasirodžius pirmiesiems jų požymiams (dantenų kraujavimui, jautrumui, paburkimui), derėtų kreiptis į specialistus, kad liga būtų sukontroliuojama ankstyvame jos etape (dantų paslankumas jau dažnai yra pažengusios ligos ženklas). Pradinėje stadijoje gali pakakti tiesiog profesionalios burnos higienos, o ligai pažengus, gali prireikti ir sudėtingesnio periodontologinio gydymo.

Minkštųjų audinių plastika.
Dantenų plastikos procedūrų metu minkštaisiais audiniais uždengiamos apsinuoginusios dantų šaknys, sukuriami stabilesni dantį ar dantų implantą supantys audiniai, ar koreguojamas dantenų kontūras, atliekant dantų vainikų prailginimo procedūras.

Priešingai nei mano daugelis, tinkamai burnos higienai palaikyti ne visuomet pakanka tik reguliariai valyti dantis namie. Profesionalią burnos higieną reguliariai atlikti turėtų patyręs higienistas, pasitelkęs specialius instrumentus. Svarbu pastebėti, kad dantų apnašos yra vienas didžiausių problemų šaltinių – dėl jų kyla dantenų uždegimai, atsiranda dantų akmenys, laiku nepastebimas ėduonis. Šiems negalavimams įsisenėjus prireikia sudėtingesnio gydymo, kuris ilgiau užtrunka, daugiau kainuoja ir žmogui sukelia nemažai papildomo diskomforto. Laiku atlikus dantų higieną, visų šių problemų galima išvengti. Įprastai profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius.

Burnos chirurgija – plati sritis, apimanti didelį procedūrų spektrą: nuo paprastos liežuvio pasaitėlio plastikos iki sudėtingų prarasto kaulo atstatymo procedūrų . Dažna burnos chirurgijos sprendžiama problema – retinuoti dantys. Tokiais vadinami dantys, kurie yra pilnai susiformavę, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių nėra pilnai išdygę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad aukštos kvalifikacijos odontologai pirmiausia stengiasi išsaugoti dantis visais kitais būdais, o danties šalinimas tampa paskutinė procedūra, vykdoma tik tuomet, kai kiti būdai nebėra veiksmingi.

Dantų implantų prireikia pacientams, dėl įvairių priežasčių netekusiems vieno ar daugiau dantų. Tokiu atveju, kokybiški implantai yra praktiškai neprilygstama pagalba komforto ir estetikos atžvilgiu. Implantavimo procedūra apima nedidelio varžtelio įsriegimą į paciento žandikaulį. Šis varžtelis pakeičia natūralią danties šaknį ir vėliau ant jo tvirtinamas dirbtinis dantis, dažnai dar vadinamas vainikėliu. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras. Jei pacientas laikosi visų higienos bei priežiūros taisyklių, sėkmingai prigijęs implantas gali tarnauti ir visą gyvenimą. Ši procedūra iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gąsdinanti, tačiau jos metu pacientams suleidžiami nuskausminamieji vaistai, todėl nejuntamas nei skausmas, nei diskomfortas. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras.

Šiuolaikinės technologijos leidžia specialistams apie paciento sveikatos būklę sužinoti daugiau nei bet kada anksčiau. Kompiuterinė tomografija – tai būdas, padedantis gydytojui pamatyti vidines organizmo struktūras. Šiandien tai yra pats tiksliausias diagnostikos metodas, taikomas odontologijoje. 3D kompiuterinė tomografija dažniausiai atliekama planuojant implantacijos ar kitas sudėtingas chirurgines procedūras. Ši technologija taip pat pasitelkiama norint įvertinti kaulo būklę, diagnozuojant periodonto patologiją, dantų šaknų skilimus, dantų šaknų kanalų būklę ir kt. Kompiuterinės tomografijos pagalba iš 3D vaizdų gaunami virtualūs pacientų dantų vaizdai, kurie padeda operacijas suplanuoti ypač preciziškai ir taip užtikrina maksimalų jų sklandumą.

Danties nervo skausmas – vienas didžiausių diskomfortų burnos srityje. Tai gali sukelti įsisenėjęs uždegimas, o tokį skausmą bus sunku numalšinti įprastais nuskausminamaisiais. Danties šaknies kanalų gydymas (dar žinomas kaip endodontinis gydymas) reikalingas tais atvejais, kai pažeidžiamas danties minkštasis audinys (pulpa arba „nervas“). Taip gali nutikti dėl pažeisto danties paviršiaus, traumos ar apleisto karieso. Pagrindinis šio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti dantį nuo infekcijos. Tam kanalas turi būti išvalytas ir hermetiškai užplombuotas. Gydymo kokybei užtikrinti naudojame mikroskopą.

Dantų balinimas – viena iš labiausiai paplitusių estetinių dantų priežiūros procedūrų. Ši estetinė odontologijos paslauga leidžia nevaržomai bendrauti, šypsotis, žinant, kad turite akinančią šypseną. Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama tiek namų sąlygomis, tiek gydytojo odontologo kabinete.

Teiraukitės

Skambinkite: 8 618 16218
Rašykite: info@ortovita.lt