Skip to main content
Uncategorized @lt

Estetinis dantų plombavimas

By 19 spalio, 2023No Comments

Estetinis dantų plombavimas – tai pažeistų ir nusidėvėjusių dantų audinių atkūrimas. Šios procedūros tikslas yra atstatyti natūralią dantų struktūrą, suvienodinti bendrą dantų išvaizdą ir atspalvį.

Estetinio plombavimo nereikėtų maišyti su įprastu dantų plombavimu. Pradėkime nuo to, jog skirtingai nei mums įprastas plombavimas, estetinis remiasi minimaliai invaziniais metodais, taip pat yra taikomas ne išgydyti jau esamą problemą ar susirgimą, o atkurti danties estetinę išvaizdą. Jeigu dantys yra pažeisti nepagydyto ėduonies arba pulpito, pacientas pirmiausia bus nukreiptas pas odontologą ar endodontologą, kurie gali išgydyti danties susirgimus. Tuo atveju, jei dantys liko pažeisti po gydymo procedūros arba reikalingas dantų plombų pakeitimas naujomis, kreipiamasi į estetinį plombavimą atliekančius specialistus.

 

Kada yra taikomas estetinis dantų plombavimas?

Kaip jau minėjome, estetinis dantų plombavimas yra taikomas esant įvairiems dantų pažeidimams, pavyzdžiui:

  • Esant tarpams tarp dantų (diastema), estetiniu plombavimu galima atkurti dantų struktūrą ir formą, taip pagerinant bendrą šypsenos išvaizdą.
  • Atkurti nuskilusį dantį, kai nuskilusi danties dalis yra minimali. Nuskeltas dantis yra restauruojamas, parenkant prie kitų dantų derantį plombinės medžiagos atspalvį. Plombinė medžiaga pasižymi švelniu blizgesiu, kuris yra ypač artimas natūralių dantų išvaizdai – tokiu būdu galima restauruoti ir priekinius dantis. Taip pat yra atkuriama danties forma ir funkcija.
  • Jeigu dantų spalva yra netolygi ir pakitusi (pageltonavusi ar parudavusi) arba ant dantų paviršiaus atsirado pigmentinės dėmės, kurias dažniausiai nulemia žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas ir alkoholis, arba mitybos bei higienos įpročiai. Estetinio plombavimo metu pigmentinės dėmės yra pašalinamos, taip pat sulyginamas visų dantų atspalvis, nuvalomi nuo dantų pažeidimų likę spalvų nelygumai.
  • Esant silpniems dantims, estetinis plombavimas juos sutvirtina ir apsaugo nuo galimos skilimo ar irimo rizikos.
  • Po ortodontinio gydymo, kai iki dailios šypsenos trūksta mažų detalių ir korekcijų, estetinis plombavimas užtikrina šypsenos spalvos tolygumą bei derančią dantų formą.
  • Kai dantų kandamieji kraštai yra nudilę ir nusidėvėję arba esant nevienodam dantų ilgiui. Tokie dantų nelygumai yra sulyginami, pasitelkiant poliravimą, šveitimą ir plombavimą.

 

Estetinio dantų plombavimo privalumai

Nors estetinis dantų plombavimas orientuojasi į dantų išvaizdą, jis turi nepaneigiamos vertės tiek dantų susirgimų prevencijai, tiek natūraliam dantų funkcionalumui. Žiūrint į ateities perspektyvą, estetinis plombavimas gali būti ne tik paviršutinė šypsenos dailinimo procedūra, bet ir užkirsti kelią įvairių dantų susirgimų atsiradimui. Apžvelkime pagrindinius estetinio plombavimo privalumus:

  • Plombuojant estetiniu metodu, siekiama maksimaliai išsaugoti natūralų danties audinį. Kaip jau minėjome, lyginant su kitais dantų gydymo metodais, pavyzdžiui, ortodontiniu gydymu arba protezavimu, šis metodas yra mažiausiai invazinis, nes jo metu sveiki danties audiniai nėra gręžiami ar kitaip šalinami.
  • Estetinis plombavimas padeda apsaugoti dantis nuo tolesnio irimo, o silpniems dantims suteikia tvirtą apsaugą.
  • Esant apnuogintam danties kakleliui arba pažeistam emaliui, danties kanalai tampa lengviau prieinami, tad stimuliuojami sukelia skausmą, jautrumą ir diskomfortą, ypač vartojant šaltus, karštus, saldžius ar rūgščius maisto produktus bei gėrimus. Estetinis plombavimas suteikia dantims tarytum apsauginį sluoksnį, kuris ne tik atrodo estetiškai, bet ir atlieka apsauginę funkciją.
  • Ėduonies, traumų arba nusidėvėjimo pažeisti dantys tampa jautrūs ir paveikūs bakterijoms, kurios gali tapti tolesnių danties susirgimų priežastimi. Estetinis plombavimas atstato dantų struktūrą ir užglaisto tas vietas, kurios su laiku gali tapti pažeidžiamos.
  • Estetinio plombavimo metodu galima atstatyti tiek priekinius, tiek krūminius dantis į natūralią ir taisyklingą danties formą, kuri nesukelia sąkandžio diskomforto ir užtikrina gerą kramtymo jėgą. Tokiu būdu, priekinio danties estetinis plombavimas gali padėti išvengti diskomforto ar nepasitikėjimo šypsantis, suteikiant nepriekaištingą danties atkūrimą.
  • Estetiniu būdu sutvarkyti dantys turi mažesnę sąkandžio žemėjimo, dantų išilgėjimo ar migracijos tikimybę, kuri gali sąlygoti apatinio žandikaulio sąnario patologiją.
  • Toks plombavimas atliekamas su sertifikuotomis bei aukščiausios kokybės plombavimo medžiagomis, kurios nėra kenksmingos sveikatai, turi ne vieną atspalvį ir atitinka paciento natūralią dantų spalvą bei blizgesį.
  • Šis gydymo metodas nėra skausmingas, paciento komfortui užtikrinti yra naudojamas gydomo danties bei aplink jį esančių audinių nuskausminimas.

 

Estetinio dantų plombavimo procedūros eiga

  1. Atvykus į procedūrą, pirmiausia odontologas atidžiai apžiūri burnos ertmę ir pacientui atlieka vietinę nejautrą – tokiu būdu pacientas gali nejausti diskomforto ir mėgautis procedūra.
  2. Prieš atliekant plombavimą, ypač svarbu kruopščiai išvalyti gydomą dantį, tai reiškia, pašalinti ėduonies ar kitų susirgimų pažeistus danties audinius arba išimti nekokybiškas bei nusidėvėjusias senas plombas.
  3. Danties paviršius yra paruošiamas estetiniam plombavimui – jo metu yra naudojama sluoksniavimo technika, kai pamažu atkuriama natūrali ir funkcionali danties struktūra bei forma. Tam naudojamos kokybiškos ir inovatyvios kompozicinės plombavimo medžiagos, kurios užtikrina ilgaamžiškumą ir patvarumą. Renkant plombinės medžiagos spalvą, yra atsižvelgiama į paciento natūralų dantų atspalvį, tam, kad dantys atrodytų natūralūs ir tolygūs.
  4. Galiausiai, baigus dantų plombavimą, plombos yra poliruojamos – taip suteikiamas prisilietimui švelnus paviršius, nebraižantis liežuvio ar skruostų, o taip pat ištobulinama danties forma.
  5. Tikrieji estetinio plombavimo rezultatai tampa akivaizdūs tik praėjus keletui dienų – procedūros metu dantys yra sausi ir matiniai, tačiau ilgainiui jie atgauna drėgmę ir parodo savo tikrąją spalvą. Pacientui atvykus į kontrolinę apžiūrą, yra įvertinama dantų išvaizda, o esant reikiamybei – atliekamos korekcijos ir plombos perpoliravimas.

 

Dantų priežiūra po estetinio plombavimo

Kaip ir po kiekvienos dantų gydymo procedūros, pacientams yra suteikiamos didesnės ar mažesnės tolesnės dantų priežiūros rekomendacijos – ne išimtis ir estetinis plombavimas. Nors jo metu yra paliečiama tik paviršinė danties dalis, ji po gydymo taip pat tampa jautresnė dirgikliams bei imlesnė spalvų pakitimams. Pateikiame kelis patarimus, kurių svarbu laikytis, jei norite išsaugoti tolygią dantų spalvą ir išvengti struktūrinių dantų pakitimų.

  • Pirmosiomis dienomis po procedūros, itin svarbu vengti visų dažančių maisto produktų ir gėrimų, tokių kaip kava, raudonas vynas, arbata, morkos, burokėliai, špinatai, uogos, ciberžolė ar jos sudėtyje turintys prieskoniai, geležies papildai bei valgomųjų ar natūralių dažų turintys saldainiai bei gėrimai. Po gydymo dantų emalis yra jautresnis ir mažiau atsparus įvairiems išoriniams dirgikliams. Visgi šio patarimo reikėtų laikytis ne tik po gydymo procedūrų – natūraliai dažančių maisto produktų nereikėtų vengti, tačiau jų vartojimą patariama sumažinti arba po valgio gerai išsiskalauti burną bei pakramtyti kramtomąją gumą.
  • Jeigu estetinio plombavimo metu buvo atliekamas nudilusių kandamųjų kraštų atstatymas ar nevienodo dantų ilgio korekcija, būkite atsargesni kąsdami kietą maistą, darykite tai lėtai, o geriausia – stenkitės to išvengti susipjaustydama maistą į patogius gabalėlius.
  • Kasdieniai dantų priežiūrai ir ypač po gydymo procedūros, rinkitės minkštą dantų šepetėlį ir abrazyvinių medžiagų neturinčią dantų pastą. Tas pats galioja ir balinamosioms pastoms – daugelis jų turi abrazyvinių dalelių ar kitų stiprių ingredientų, kurie gali pažeisti dantis. Tai, kaip valote dantis, taip pat turi ne mažesnę įtaką – šepetėlio reikia stipriai nespausti bei valyti dantis šluojamaisiais bei sukamaisiais judesiais. Prieš dantų valymą nepamirškite kruopščiai išvalyti tarpų tarp dantų su tarpdančių siūlu, tokiu būdu ne tik neleisite veistis bakterijoms ir rinktis apnašoms, bet ir užtikrinsite, jog dantų pasta pasiekia ir veikia visus dantų kraštus.
  • Jeigu jūsų dantys nėra linkę greitai pasidengti apnašomis bei dantų akmenimis, jūs nenešiojate implantų, breketų ar kapų, tuomet pas dantų higienistą vertėtų apsilankyti vieną ar du kartus metuose. Profesionali burnos higiena – ypač svarbi sveikos burnos ertmės ir dailios šypsenos palaikymui. Tokios procedūros metu yra kruopščiai nuvalomos tarpdančiuose ir prie dantų šaknų sukietėjusios apnašos bei dantų akmenys, pašalinamos pigmentinės dėmės bei pašviesinamas bendras dantų atspalvis. Dantys atrodo tvarkingesni, pilnesni bei baltesni. Tai taip pat veikia kaip prevencinė priemonė galimiems dantų ir dantenų susirgimams.

 

Estetinis dantų plombavimas suteikia ne tik fizinę danties išvaizdos ir funkcijos atstatymo naudą, bet ir vidinį pasitikėjimą savo šypsena ir norą ja dalintis su kitais. Daugelis pacientų, kurie ilgą laiką gyvena su neišvaizdžiais ir pažeistais dantimis, jaučia nemažą diskomfortą valgant, kalbant arba tiesiog šypsantis, todėl estetinis plombavimo metodas suteikia esminį skirtumą žmogaus socialinei laisvei ir gyvenimo kokybei. Jeigu turite klausimų arba norėtumėte patobulinti savo šypseną, estetinis plombavimas Kaune, „Orto Vita“ klinikoje pasitiks jus su patikimų specialistų komanda ir į jūsų komfortą orientuota atmosfera.

Leave a Reply

lokacijos logotipas
telefono logotipas telefono logotipas
el. pašto logotipas