Kompiuterinė tomografija

procedūra yra kelis kartus saugesnė už įprastas medicinines kompiuterines tomogramas – spinduliuotė yra itin maža.

Išsamesnę informaciją apie tyrimus ir atsakymus į Jums rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.

3D dantų kompiuterinė tomografija – yra laikomas vienu tiksliausių diagnostikos metodų, kurį taiko odontologai. Tokios diagnostikos metu yra naudojama labai maža jonizuojančiosios spinduliuotės dozę, todėl viename vaizde yra užfiksuojama visa burnos ertmė.

Kompiuterinė tomografija (panoraminis rentgenas) yra svarbi diagnostikos priemonė – apimanti platesnį plotą nei įprastinis intraoralinis rentgenas, todėl suteikia vertingos informacijos apie viršutinius žandikaulio sinusus, dantų padėtį ir kitas kaulų anomalijas.

Dažniausiai atliekamas gydytojų odontologų kasdieninėje praktikoje ir šios nuotraukos yra naudojamos planuojant dantų protezų, breketų, dantų traukimų ir implantų gydymą.

 

Rentgeno aparatas „Carestream 81003D“

Kompiuterinė tomografija klinikoje Orto Vita yra atliekama su rentgeno aparatu „Carestream 81003D“. Šis aparatas padeda nustatyti tikslesnes diagnozes ir padidina gydymo plano sudarymo efektyvumą.

Kompaktiška ir universali panoraminė dantų kūgio spindulių sistema Carestream sujungia paprastumą ir apdovanojimus pelniusią vaizdo kokybę, kad padėtų odontologams efektyviau gauti 2D ir 3D panoraminius rentgeno vaizdus. Tai gali apimti viską – nuo ​​pilnos panoraminės rentgeno nuotraukos iki įkandimo primenančio vaizdo. Šis aparatas suteikia lankstumo pamatyti paciento burnos ertmę įvairias kampais, todėl diagnozė bei gydymo planas yra efektyvesnis.

Vidutinio matymo lauko kūgio spindulys yra visiškai reguliuojamas nuo 4×4 cm iki 8×9 cm, kad būtų galima naudoti įvairias dantų gydymo priemones. Rentgenogramas (dantų nuotraukas) išsaugome duomenų bazėje ir naudojame gydymo efektyvumo kontrolei. Matydami pokyčius mūsų gydytojai odontologai geriau vertina gydymo eigą ir rezultatus. Jei pacientai pageidauja, nuotraukas nemokamai įrašome į kompaktinį diską ar USB atmintinę.

Rentgeno aparato „Carestream 81003D“ pagrindiniai privalumai:

 • universali 2D/3D sistema;
 • didelės raiškos 3D vaizdai su ribotu triukšmu;
 • aiškus ir ryškus panoraminis vaizdas, kuris idealiai tinka sudarinėjant gydymo planus;
 • patogus dizainas, todėl tinka neįgaliems pacientams, nes galima pritaikyti jo aukšti;
 • itin maža spinduliuotė;
 • itin didelis tikslumas – pjūvių tankis iki 0,075 mm.

 

Kada atliekama kompiuterinė tomografija?

Pagrindinis skirtumas tarp kompiuterinės tomografijos ir standartinės dantų rentgeno nuotraukos yra tas, kad dantų kompiuterinė tomografija suteikia mums 3D vaizdą. Tai reiškia, kad galime apžiūrėti visą dantį, žandikaulį ir net jūsų kvėpavimo takus aplink ir viduje. Jie svarbūs diagnozuojant įvairias dantų ligas ir planuojant gydymą.

Dažniausiai, 3D kompiuterinė tomografija yra atliekama tiems pacientams, kuriems yra reikalingas chirurginis dantų gydymas. Todėl bendrai apibrėžiant kompiuterinė tomografija yra atliekama dėl šių priežasčių:

 • Suplanuoti tikslų dantų implanto įsriegimą prieš operaciją.
 • Kaulo kiekio įvertinimas prieš implantuojant dantis, taip pat rentgenogramoje atsižvelgiama ir į sinuso vietą ir galimą transplantacijos / sinuso pakėlimo gydymo būdų nustatymą.
 • Gyvybinių nervų kanalų įvertinimas ir vieta prieš implantuojant dantis.
 • Protinių dantų chirurginio šalinimo planavimas.
 • Žandikaulio navikų nustatymas ir stebėjimas.
 • Nustatyti patologines lėtinio skausmo priežastis.

 

Dantų nuotraukos arba rentgenogramos yra svarbios, nes gydytojas odontologas žinodamas tikslią žandikaulio kaulo formą ir matmenis, gali užtikrinti tikslesnę dantų gydymo eigą, pavyzdžiui, implantavimo operaciją. Taip pat tiksliai nustačius infekcijos vietą, gydytojas lengviau gali nustatyti ar dantis yra taisomas ir kokius gydymo metodus galima taikyti.

Rentgeno nuskaitymas turi daug mažesnę spinduliuotės dozę nei įprastiniai tyrimai, kuriuos gautumėte ligoninės skyriuje. Tačiau dėl aukštesnio rentgeno spinduliuotės lygio, nuotraukos yra tikslesnės nei paprastai. Todėl Jūsų gydytojas odontologas stengsis, kad nuskaitymų skaičius būtų kuo mažesnis.

Verta paminėti, kad vyresnio amžiaus pacientai (vyresni nei 60 metų pacientai) turi mažesnę radiacijos poveikio riziką, nes jų dantys yra mažiau jautrūs poveikiui.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jei esate nėščia, turėtumėte tai pasakyti savo gydytojui odontologui, nes jis gali pakeisti nuskaitymą arba susitarti dėl kitų priemonių, užtikrinant vaisiaus saugumą ir gydymo efektyvumą.

 

Kompiuterinė tomografijos kaina

 

Kompiuterinė 3D tomografija: Segmentas (trys dantys)  59 €
Kompiuterinė 3D tomografija: Vienas žandikaulis  69 €
Kompiuterinė 3D tomografija: Du žandikauliai  79 €
3D nuotraukos analizė ir konsultacija  50 €

 

Visas Orto Vitos teikiamų paslaugų bei procedūrų kainas galite rasti mūsų kainyne.

Dažniausiai užduodami klausimai

 

 1. Kaip atliekama kompiuterinė tomografija?

Paslauga atliekama aukščiausios kategorijos aparatu „Carestream 81003D“, kuris parodo visus smulkiausius „defektus“, o taip pat sukuria galimybę sudaryti kokybišką gydymo planą ir jį įgyvendinti. Prieš atliekant kompiuterinę tomografiją, gydytojas odontologas supažindina Jus su procesu.

 

 1. Kiek trunka kompiuterinė tomografija?

Dantų kompiuterinės tomografijos skenavimas dažniausiai užtrunka iki 15 sekundžių, tad pacientui net nespėjus sujudėti, burnos ir dantų būklės vaizdas jau būna užfiksuotas.

KITOS MŪSŲ PASLAUGOS

Dantų gydymas – plati sfera, kuria galima būtų apibūdinti periodonto ligų gydymą, dantų protezavimą, dantų implantavimą ir kt. procedūras. Vis tik, būtų sunku surasti suaugusį žmogų, neturintį danties „plombos“. Taip yra todėl, kad ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui progresuojant toliau, jis pasiekia ir gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Dantų ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui plintant jis pasiekia gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Laiku nepasirūpinus aplink dantis esančiais audiniais pasekmės gali būti tikrai skaudžios – galima net netekti pačių dantų. Periodontologija vadinama odontologijos sritis, kurios pagalba gydomi būtent šie audiniai. Tokios dantenų ligos kaip gingivitas bei periodontitas dažniausiai kyla dėl netinkamos burnos higienos, žalingų įpročių ir susiformavusių dantų akmenų. Pasirodžius pirmiesiems jų požymiams (dantenų kraujavimui, jautrumui, paburkimui), derėtų kreiptis į specialistus, kad liga būtų sukontroliuojama ankstyvame jos etape (dantų paslankumas jau dažnai yra pažengusios ligos ženklas). Pradinėje stadijoje gali pakakti tiesiog profesionalios burnos higienos, o ligai pažengus, gali prireikti ir sudėtingesnio periodontologinio gydymo.

Minkštųjų audinių plastika.
Dantenų plastikos procedūrų metu minkštaisiais audiniais uždengiamos apsinuoginusios dantų šaknys, sukuriami stabilesni dantį ar dantų implantą supantys audiniai, ar koreguojamas dantenų kontūras, atliekant dantų vainikų prailginimo procedūras.

Priešingai nei mano daugelis, tinkamai burnos higienai palaikyti ne visuomet pakanka tik reguliariai valyti dantis namie. Profesionalią burnos higieną reguliariai atlikti turėtų patyręs higienistas, pasitelkęs specialius instrumentus. Svarbu pastebėti, kad dantų apnašos yra vienas didžiausių problemų šaltinių – dėl jų kyla dantenų uždegimai, atsiranda dantų akmenys, laiku nepastebimas ėduonis. Šiems negalavimams įsisenėjus prireikia sudėtingesnio gydymo, kuris ilgiau užtrunka, daugiau kainuoja ir žmogui sukelia nemažai papildomo diskomforto. Laiku atlikus dantų higieną, visų šių problemų galima išvengti. Įprastai profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius.

Burnos chirurgija – plati sritis, apimanti didelį procedūrų spektrą: nuo paprastos liežuvio pasaitėlio plastikos iki sudėtingų prarasto kaulo atstatymo procedūrų . Dažna burnos chirurgijos sprendžiama problema – retinuoti dantys. Tokiais vadinami dantys, kurie yra pilnai susiformavę, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių nėra pilnai išdygę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad aukštos kvalifikacijos odontologai pirmiausia stengiasi išsaugoti dantis visais kitais būdais, o danties šalinimas tampa paskutinė procedūra, vykdoma tik tuomet, kai kiti būdai nebėra veiksmingi.

Dantų implantų prireikia pacientams, dėl įvairių priežasčių netekusiems vieno ar daugiau dantų. Tokiu atveju, kokybiški implantai yra praktiškai neprilygstama pagalba komforto ir estetikos atžvilgiu. Implantavimo procedūra apima nedidelio varžtelio įsriegimą į paciento žandikaulį. Šis varžtelis pakeičia natūralią danties šaknį ir vėliau ant jo tvirtinamas dirbtinis dantis, dažnai dar vadinamas vainikėliu. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras. Jei pacientas laikosi visų higienos bei priežiūros taisyklių, sėkmingai prigijęs implantas gali tarnauti ir visą gyvenimą. Ši procedūra iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gąsdinanti, tačiau jos metu pacientams suleidžiami nuskausminamieji vaistai, todėl nejuntamas nei skausmas, nei diskomfortas. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras.

Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti prarastą dantį arba jo dalį arba atstatyti estetinės išvaizdos netekusius dantis. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: karieso, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.
Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti dantis, kurie prarado kietuosius audinius arba yra netekę savo estetinės išvaizdos. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: dantų ėduonies, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis priemonėmis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.

Danties nervo skausmas – vienas didžiausių diskomfortų burnos srityje. Tai gali sukelti įsisenėjęs uždegimas, o tokį skausmą bus sunku numalšinti įprastais nuskausminamaisiais. Danties šaknies kanalų gydymas (dar žinomas kaip endodontinis gydymas) reikalingas tais atvejais, kai pažeidžiamas danties minkštasis audinys (pulpa arba „nervas“). Taip gali nutikti dėl pažeisto danties paviršiaus, traumos ar apleisto karieso. Pagrindinis šio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti dantį nuo infekcijos. Tam kanalas turi būti išvalytas ir hermetiškai užplombuotas. Gydymo kokybei užtikrinti naudojame mikroskopą.

Dantų balinimas – viena iš labiausiai paplitusių estetinių dantų priežiūros procedūrų. Ši estetinė odontologijos paslauga leidžia nevaržomai bendrauti, šypsotis, žinant, kad turite akinančią šypseną. Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama tiek namų sąlygomis, tiek gydytojo odontologo kabinete.

Teiraukitės

Skambinkite: 8 618 16218
Rašykite: info@ortovita.lt