Periodontologija

Tai aplink dantis esančių audinių gydymas ir ligų profilaktika.

DAŽNIAUSIAI SUKELIA:
• netinkama burnos higiena
• rūkymas
• kiti žalingi įpročiai
• dantų apnašos
• dėl apnašų susidarantys dantų akmenys

Periodontologija – tai aplink dantis esančių audinių ligų, tokių kaip periodontitas ir gingivitas gydymas ir profilaktika. Šias ligas gali sukelti netinkama burnos higiena, rūkymas ar kiti žalingi įpročiai. Reguliariai nesilankant pas burnos higienistą, taip pat turi įtakos dantenų sveikai būsenai, nes dantų apnašos ir dėl jų susidarantys dantų akmenys sukelia negalavimus.

Gydyti periodonto sukeltas ligas yra privalu, todėl Orto Vita klinikoje specialistai kompleksiškai gydo visas periodonto ligas. Nustatydami ligos kilimo priežastį ir įvertinus ligos stadiją parenkame efektyviausią gydymo metodą. Todėl toliau tekste rasite informacijos apie:

 • Periodonto ligos
 • Kas sukelia periodonto ligas?
 • Kaip gydomos periodonto ligos?

 

Periodonto ligos

Periodonto liga yra progresuojanti liga, pažeidžianti atraminį ir aplinkinį dantenų audinį, taip pat apatinį žandikaulį. Negydoma periodonto liga gali sukelti nestabilumą ir net dantų netekimą. Periodonto liga yra viena iš pagrindinių suaugusiųjų dantų netekimo priežastis, todėl šią ligą privaloma gydyti.

Yra daug skirtingų periodonto ligų atmainų ir daug būdų, kaip tos periodonto ligos pasireiškia. Visas periodonto ligas reikia nedelsiant gydyti, kad būtų sustabdytas ligos progresavimas ir išsaugotas dantenų audinys bei kaulas.

Štai kelios dažniausiai pasitaikančios periodonto ligos:

Gingivitas

Gingivitas yra dažniausiai pasitaikanti periodonto ligos forma. Šią ligą sukelia apnašose esantys toksinai.

Dantenų uždegimas (gingivitas) gali kilti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, netinkamos dantų priežiūros, minkštųjų apnašų, kurios ilgainiui virsta į akmenis, prastos bendros organizmo būklės, mechaninio dantenų pažeidimo, hormonų sistemos sutrikimo ir kt.

Apskritai, dantenų uždegimas vystosi labai lėtai, todėl jį yra sunku pastebėti iškart. Vienas akivaizdžiausių šios ligos požymių yra pasikeitusi dantenų spalva. Ši spalva gali suintensyvėti ir pasiekti melsvai raudoną ar mėlyną spalvą. Taip pat dantenos būna minkštos, lengvai paburksta, o ligai progresuojant jos sukietėja. Pakitęs dantenų audinys pakeičia kontūrą, pagilėja kišenės ir sutrinka kraujotaka. Gali prasidėti kraujavimas net ir po lengvo prisilietimo dantų šepetėliu.

Požymiai rodantys dantų uždegimą:

 • dantenų sukietėjimas;
 • dantenų patinimas;
 • pakitusi dantenų spalva (dažniausiai būna paraudusios dantenos);
 • dantenų jautrumas ir skausmas;
 • dantenų kraujavimas;
 • dantenų kontūrų pakitimas arba jų padidejimas.

 

Periodontitas

Periodontitas yra sudėtinga dantenų liga, kuri pasireiškia dantenų infekcija. Ši dantenų liga pažeidžia minkštuosius audinius ir be gydymo gali sunaikinti dantis laikantį kaulą. Dėl periodontito sukeltų priežasčių galima prarasti dantis.

Sveikos dantenos yra tvirtos, šviesiai rausvos ir tvirtai priglunda prie dantų. Dėl periodontito ligos dantenos praranda sveiką išvaizdą, todėl periodontito požymiai gali būti šie:

 • patinusios dantenos;
 • ryškiai raudonos, tamsiai raudonos arba mėlynos spalvos dantenos;
 • dantenos, kurios lengvai kraujuoja;
 • blogas burnos kvapas;
 • pūliai tarp dantų ir dantenų;
 • tirpstantis danties kaulas, dantų netekimas;
 • dantenos atsitraukia nuo dantų, todėl dantys atrodo ilgesni nei įprastai;
 • padidėjęs dantų jautrumas, kai valgomas šaltas, karštas, ar saldus maistas.

Kas sukelia periodonto ligas?

Periodonto ligos dažniausiai atsiranda dėl infekcijų ir dantenų bei kaulų, kurie supa ir palaiko dantis, uždegimo. Jau minėtas, gingivitas yra ankstyvoji stadija, kai dantenos yra tik paraudusios ir patinusios, gali būti ir kraujavimo. Tačiau sergant rimtesne forma – periodontitu, dantenos gali atitrūkti nuo danties, galima netekti kaulo, dantys gali atšokti ar net iškristi.

Burnoje esančios bakterijos užkrečia dantį supančius audinius, sukeldamos uždegimą aplink dantį, sukeliantį periodonto ligą. Kai bakterijos pakankamai ilgai išbūna ant dantų, jos sudaro plėvelę, vadinamą apnaša, kuri ilgainiui sukietėja iki dantų akmenų. Dantų sankaupos gali plisti žemiau dantenų linijos, todėl dantis sunkiau išvalyti.

Veiksniai didinantys periodonto ligos riziką:

 • rūkymas;
 • diabetas;
 • prasta burnos higiena;
 • stresas;
 • kreivi dantys;
 • sugedę užpildai;
 • vaistų, sukeliančių burnos džiūvimą, vartojimas;
 • tiltai, kurie netinka;
 • moterų hormoniniai pokyčiai, pvz., nėštumo metu arba vartojant geriamuosius kontraceptikus.

 

Kaip gydomos periodonto ligos?

Gingivitą galima kontroliuoti ir gydyti laikantis geros burnos higienos ir reguliaraus profesionalaus valymo. Sunkesnės periodonto ligos formos taip pat gali būti sėkmingai gydomos, tačiau gali prireikti išsamesnio gydymo. Toks gydymas gali apimti gilų danties šaknų paviršių valymą po dantenomis, vaistus, skirtus vartoti per burną arba dedant tiesiai po dantenomis, o kartais ir korekcinę operaciją.

Norint išvengti ar kontroliuoti periodonto ligas, gingivitą, svarbu:

 1. Kasdien valykite dantis šepetėliu ir siūlu, kad pašalintumėte bakterijas, sukeliančias dantenų ligas.
 2. Lankykitės pas odontologą bent kartą per metus, kad atliktumėte burnos higienos procedūrą, arba dažniau, jei turite kokių nors pirmiau minėtų įspėjamųjų ženklų ar rizikos veiksnių.

Gingivito gydymo procesas skiriasi nuo periodontito ligos gydymo, todėl šis gydymas gali apimti chirurginius ir nechirurginius gydymo būdus, tai priklauso nuo ligos progresavimo lygio.

 

Nechirurginiai gydymo būdai

Jei periodontitas nėra pažengęs, gydymas gali apimti mažiau invazines procedūras, įskaitant:

 • Kietųjų ir minkštųjų apnašų šalinimas. Šios procedūros metu yra šalinami konkrementai, taip pat nuvalomos dantų šaknų apnašos, jos poliruojamos. Tokiu būdu yra stabdomas pavojingų bakterijų dauginimasis, kaulo tirpimas, mažinamas dantų patinimas ir kraujavimas, dantenų kišenės ir pačios dantenos vėl gali prisitvirtinti prie danties.
 • Antibiotikų paskyrimas. Dažnai norint išvengti ligos progresavimo yra priskiriami vietiniai arba geriamieji antibiotikai, kurie padeda kontroliuoti bakterinę infekciją. Vietiniai antibiotikai gali būti burnos skalavimo skystys arba gelis, kuriuose yra antibiotikų. Tačiau norint visiškai pašalinti infekciją sukeliančias bakterijas, gali prireikti geriamųjų antibiotikų.

 

Chirurginiai gydymo būdai

Jei sergate pažengusiu periodontitu, gydymui gali prireikti chirurginio įsikišimo, pavyzdžiui:

 • Lopo operacija. Periodontologas padaro nedidelius pjūvius dantenoje, kad dantenų audinio dalis būtų pakelta atgal. Atidengiama šaknis, kad būtų galima išvalyti granuliacijas, nuvalyti danties paviršių bei įvertinti kaulo būklę. Operacijos metu gali būti pašalinamas dantenų audinio perteklius. Skiriami antibiotikai, kurie neleidžia bakterijoms plisti, taip gydant dantenas.
 • Kaulų persodinimas. Ši procedūra atliekama, kai periodontitas sunaikino Jūsų danties šaknį supantį kaulą. Transplantas gali būti sudarytas iš mažų Jūsų paties kaulo fragmentų arba kaulas gali būti atkuriamas pakaitalo medžiaga. Kaulo transplantas padeda išvengti dantų praradimą, laikydamas dantį vietoje.

Odontologijos klinika Orto Vita teikia aukštos kokybės paslaugas, čia dirbantys specialistai turi sukaupę ilgametę darbo patirtį. Odontologijos klinika Orto Vita yra įsikūrusi Kauno miesto centre, netoli Laisvės alėjos, pakeliui link Akropolio, adresu Gedimino g. 26.

 

Procedūrų ir paslaugų kainos

 

Konsultacija ir periodonto ištyrimas  39 €
Konsultacija (15 min)  29 €
Pakartotinė apžiūra (15 min)  19 €
Nuskausminimas  10 €
Kiuretažas (vienas dantis)  29 €
Lopo operacija (vienas dantis)  109 €
Lopo operacija, kai atliekama regeneracija  149 €
Periimplantito nechirurginis gydymas  50 €
Periimplantito chirurginis gydymas  150 €
Gingivektomija apie vieną dantį  59 €
Vainiko prailginimo operacija  99 €
Tarpšaknio plastika  99 €
Liežuvio pasaitėlio pakirpimas  19 €
Liežuvio pasaitėlio plastika  99 €
Lūpos pasaitėlio plastika  99 €
Burnos prieangio plastika (1-4 dantų srityje)  129 €
Burnos prieangio plastika su transplantu iš gomurio (1 danties srityje)  399 €
Burnos prieangio plastika su transplantu iš gomurio (už papildomą dantį)  99 €
Dantenų recesijų plastika su transplantu iš gomurio  399 €
Dantenų recesijų plastika su transplantu iš gomurio už papildomą dantį  99 €
Dantenų storinimas su transplantu iš gomurio  399 €
Dantenų storinimas su transplantu iš gomurio už papildomą dantį  99 €
Chirurginis gidas dantenų plastikai  100 €
Hialurono aplikacija 1vnt.  30 €
Kompozito tvarstis ant gomurio  40 €
Gelcide aplikacija  139 €
Kaulo pakaitalas ( pagal kiekį)  60-90 €
Minkštųjų audinių pakaitalas  139 €
Emdogain matricos baltymo panaudojimas 
139 €

Dažniausiai užduodami klausimai:

 

 1. Kaip išvengti periodonto ligų?

Periodonto ligų galima išvengti, jei reguliariai lankotės pas gydytoją odontologą, kuris atlieka Jums burnos higienos procedūrą. Taip pat jei tinkamai prižiūrite burnos ertmę namuose, valote dantis 2 kartus per dieną, naudojate tarpdančių siūlą bei skalavimo skystį.

 

 1. Ar periodonto ligų gydymas skausmingas?

Periodonto ligų gydymas gali būti skausmingas, todėl gydymo metu yra taikoma vietinė nejautra, kuri užtikrins, kad nieko nejusite, net jei bus atliekama chirurginė procedūra.

KITOS MŪSŲ PASLAUGOS

Dantų gydymas – plati sfera, kuria galima būtų apibūdinti periodonto ligų gydymą, dantų protezavimą, dantų implantavimą ir kt. procedūras. Vis tik, būtų sunku surasti suaugusį žmogų, neturintį danties „plombos“. Taip yra todėl, kad ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui progresuojant toliau, jis pasiekia ir gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Dantų ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui plintant jis pasiekia gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Priešingai nei mano daugelis, tinkamai burnos higienai palaikyti ne visuomet pakanka tik reguliariai valyti dantis namie. Profesionalią burnos higieną reguliariai atlikti turėtų patyręs higienistas, pasitelkęs specialius instrumentus. Svarbu pastebėti, kad dantų apnašos yra vienas didžiausių problemų šaltinių – dėl jų kyla dantenų uždegimai, atsiranda dantų akmenys, laiku nepastebimas ėduonis. Šiems negalavimams įsisenėjus prireikia sudėtingesnio gydymo, kuris ilgiau užtrunka, daugiau kainuoja ir žmogui sukelia nemažai papildomo diskomforto. Laiku atlikus dantų higieną, visų šių problemų galima išvengti. Įprastai profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius.

Burnos chirurgija – plati sritis, apimanti didelį procedūrų spektrą: nuo paprastos liežuvio pasaitėlio plastikos iki sudėtingų prarasto kaulo atstatymo procedūrų . Dažna burnos chirurgijos sprendžiama problema – retinuoti dantys. Tokiais vadinami dantys, kurie yra pilnai susiformavę, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių nėra pilnai išdygę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad aukštos kvalifikacijos odontologai pirmiausia stengiasi išsaugoti dantis visais kitais būdais, o danties šalinimas tampa paskutinė procedūra, vykdoma tik tuomet, kai kiti būdai nebėra veiksmingi.

Dantų implantų prireikia pacientams, dėl įvairių priežasčių netekusiems vieno ar daugiau dantų. Tokiu atveju, kokybiški implantai yra praktiškai neprilygstama pagalba komforto ir estetikos atžvilgiu. Implantavimo procedūra apima nedidelio varžtelio įsriegimą į paciento žandikaulį. Šis varžtelis pakeičia natūralią danties šaknį ir vėliau ant jo tvirtinamas dirbtinis dantis, dažnai dar vadinamas vainikėliu. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras. Jei pacientas laikosi visų higienos bei priežiūros taisyklių, sėkmingai prigijęs implantas gali tarnauti ir visą gyvenimą. Ši procedūra iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gąsdinanti, tačiau jos metu pacientams suleidžiami nuskausminamieji vaistai, todėl nejuntamas nei skausmas, nei diskomfortas. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras.

Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti prarastą dantį arba jo dalį arba atstatyti estetinės išvaizdos netekusius dantis. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: karieso, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.
Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti dantis, kurie prarado kietuosius audinius arba yra netekę savo estetinės išvaizdos. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: dantų ėduonies, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis priemonėmis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.

Šiuolaikinės technologijos leidžia specialistams apie paciento sveikatos būklę sužinoti daugiau nei bet kada anksčiau. Kompiuterinė tomografija – tai būdas, padedantis gydytojui pamatyti vidines organizmo struktūras. Šiandien tai yra pats tiksliausias diagnostikos metodas, taikomas odontologijoje. 3D kompiuterinė tomografija dažniausiai atliekama planuojant implantacijos ar kitas sudėtingas chirurgines procedūras. Ši technologija taip pat pasitelkiama norint įvertinti kaulo būklę, diagnozuojant periodonto patologiją, dantų šaknų skilimus, dantų šaknų kanalų būklę ir kt. Kompiuterinės tomografijos pagalba iš 3D vaizdų gaunami virtualūs pacientų dantų vaizdai, kurie padeda operacijas suplanuoti ypač preciziškai ir taip užtikrina maksimalų jų sklandumą.

Danties nervo skausmas – vienas didžiausių diskomfortų burnos srityje. Tai gali sukelti įsisenėjęs uždegimas, o tokį skausmą bus sunku numalšinti įprastais nuskausminamaisiais. Danties šaknies kanalų gydymas (dar žinomas kaip endodontinis gydymas) reikalingas tais atvejais, kai pažeidžiamas danties minkštasis audinys (pulpa arba „nervas“). Taip gali nutikti dėl pažeisto danties paviršiaus, traumos ar apleisto karieso. Pagrindinis šio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti dantį nuo infekcijos. Tam kanalas turi būti išvalytas ir hermetiškai užplombuotas. Gydymo kokybei užtikrinti naudojame mikroskopą.

Dantų balinimas – viena iš labiausiai paplitusių estetinių dantų priežiūros procedūrų. Ši estetinė odontologijos paslauga leidžia nevaržomai bendrauti, šypsotis, žinant, kad turite akinančią šypseną. Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama tiek namų sąlygomis, tiek gydytojo odontologo kabinete.

Teiraukitės

Skambinkite: 8 618 16218
Rašykite: info@ortovita.lt