Profesionali burnos higiena

Profesionalią burnos higieną reguliariai atlikti turėtų patyręs higienistas, pasitelkęs specialius instrumentus.

Priešingai nei mano daugelis, tinkamai burnos higienai palaikyti ne visuomet pakanka tik reguliariai valyti dantis namie.

Profesionali burnos higiena – tai praktika, kuri padeda užkirsti kelią su dantimis susijusiomis ligomis. Įprasta burnos higiena apima dantų valymą, dantų siūlą ar skalavimo skysčius. Tačiau šios priemonės užtikrina tik kasdienę priežiūrą.

 

Profesionali burnos higiena yra prevencinė priežiūra, kurią atlieka odontologas. Reguliariai atlikdami burnos higieną galite sustabdyti burnos sveikatos ligas, tokias kaip ėduonies, dantenų ligos, blogas burnos kvapas (halitozė) ir kitas problemas.

 

Tiesa, burnos sveikata yra susijusi su viso kūno sveikata, pavyzdžiui, jei Jūsų burnoje yra infekcija, tai kraujas gali pernešti bakterijas į kitas Jūsų kūno vietas, o tai gali sukelti įvairių sveikatos problemų, tokių kaip širdies ligos ar insultas. Todėl sveikų dantų ir dantenų palaikymas yra svarbi ilgalaikės bendros sveikatos dalis

Kodėl reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

 

Burnos priežiūra dažnai yra skiriama labai mažai laiko dėl nuolatinio skubėjimo. Todėl netinkamas dantų valymas gali sukelti nemažai problemų. Tiesa, maisto likučiai, kurie yra užsilikę nuo netinkamos priežiūros, po maždaug 5 dienų virsta dantų apnašomis ar akmenimis.

Prie šių apnašų kaupiasi bakterijos, kurios blogina žandikaulio kaulo būklę, todėl taip gali atsirasti kišenėlės. Tokios kišenės gali būti nuo 1-2 milimetrų gylio, o kartais siekti ir 8-10 milimetrų gylį. Todėl atlikti profesionalią burnos higieną profilaktiškai yra privalu.

Žinoma, dantų akmenų atsiradimui įtakos gali turėti ir genetika, Jūsų seilių sudėtis, ar kitos ligos. Reguliariai neprižiūrint dantų, apnašos gali pradėti tirpinti kaulą, todėl dantys pradeda klibėti ir iškrenta. Tokiu atveju gali išvystyti periodontitas. Išskiriame kelis šios ligos požymius:

  • Dantenų paraudimas
  • Dantenų paburkimas
  • Dantenų kraujavimas
  • Dantenų skausmas
  • Dantenų spalvos pakitimas

Atkreipkite dėmesį į tai, kad jei Jums yra atlikta dantų implantacija, tai pajusti dantų apnašas, taip kaip ant natūralių dantų, yra gana sudėtinga. Reguliariai lankantis pas odontologą, apnašos ir akmenys yra pašalinami, taip sumažinant riziką, jog implantas iškris.

Profesionalios burnos higienos procedūros eiga

 

Profesionalią burnos higienos procedūrą dažniausiai atlieka odontologas higienistas. Šios procedūros esmė yra pašalinti apnašas nuo dantų. Taip siekiama išvengti ertmių ir gingivito, kuris yra pirmoji periodontito stadija.

Odontologijos klinikoje Orto Vita atliekame tiek minkštųjų, tiek kietųjų apnašų šalinimą. Paprastai ši procedūra užtrunka 30-60 minučių.

Ateidami į odontologijos kliniką burnos higienos procedūrai, turėtumėte žinoti ko tikėtis, todėl mes pateikiame informaciją susipažinimui, kaip vyksta profesionalios burnos higienos procedūra:

Ultragarsinis skaleris – tai specialus aparatas, kuris turi aukštus dažnio virpesius. Šie virpesiai padeda efektyviai nuvalyti minkštas ir kietas danties apnašas.

Rankiniai instrumentai (kiuretės) – tai ploni ir aštrūs odontologiniai instrumentai, kuriais burnos higienistas pašalina kietas dantų apnašas bei akmenis. Jei procedūros metu yra jaučiamas skausmas, Jums bus suteikta vietinė nejautra.

Speciali pasta ir šepetėliai. Nuvalius visas apnašas bei pašalinus akmenis, specialistas dantis poliruoja naudodamas specialią pastą ir šepetėlius. Taip pat jei ant dantų turite nuo kavos, arbatos, ar rūkymo atsiradusias pigmentines dėmes, jas specialistas pašalina su sodapūte.

Procedūros pabaigoje burnos higienistas, suteikia informacijos apie dantų priežiūros svarbą, taip pat specialistas parenka individualias burnos ertmės priežiūros priemones, kurios padeda užkirsti kelią karieso, periodontinėms ligoms.

Kaip dažnai rekomenduojama atlikti burnos higieną?

 

Mūsų, Orto Vita klinikos, specialistai rekomenduoja kiekvienam pacientui atlikti profesionalią burnos higieną bent 1-2 kartus metuose. Šios procedūros dažnumas priklauso ne tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo, bet ir nuo to kaip greitai Jūsų burnos ertmėje kaupiasi apnašos.

Jei rūkote, dažnai vartojate dažančius maisto produktus, tai akmenys ir pigmentinės dėmės ant dantų kaupiasi greičiau, todėl mūsų specialistai rekomenduoja pas burnos higienistą lankytis dažniau – kas 3-4 mėnesius.

Kaip elgtis po burnos higienos?

 

Profesionali burnos higiena yra svarbi, todėl po procedūros mūsų specialistai pateikia šias rekomendacijas:

Valgymas. Po profesionalios burnos higienos rekomenduojama nevalgyti bent 1 valandą. Jei procedūros metų Jums buvo atliktas nuskausminimas, tai reikėtų palaukti kol tirpimas praeis, nes taip galite „susikrampyti“ lūpą ar žandus. Rekomenduojama vengti maisto, kuris lengvai dažo, taip pat negerti kavos ar arbatos.

Rūkymas. Mūsų specialistai rekomenduoja susilaikyti nerūkius bent 24 val. po procedūros.

Skausmas ir dantų jautrumas. Po procedūros galite jausti nedidelį diskomfortą ar dantenų jautrumą. Taip pat gali atsirasti ir nedidelis dantų jautrumas į karštą ar šaltą dirgiklius.

Burnos higiena namie. Laikykitės nurodytų instrukcijų, kurias Jums nurodė odontologas po procedūros.

Profesionalios burnos higienos kaina

 

Profilaktinė profesionali burnos higiena GBT metodu (60 min.)  69 €
Gydomoji profesionali burnos higiena (90 min.) 79-89 €
Sudėtinga gydomoji profesionali burnos higiena (90 min.) 109 €
Dantų poliravimas atskiro vizito metu (iki 30 min.)  29 €
Kišenės praplovimas prie implanto/danties  10 €
Dantų padengimas fluoro laku:  iki 4 vnt. dantų   15 €
Dantų padengimas fluoro laku:  daugiau nei 4 dantų  30 €
Vieno danties vagelių padengimas silantu  10 €
GBT metodas  10 €

 

Visas Orto Vitos teikiamų paslaugų bei procedūrų kainas galite rasti mūsų kainyne.

Burnos higiena Kaune

 

Profesionali burnos higiena yra viena iš populiarių paslaugų, bet kurioje odontologijos klinikoje. Todėl kiekvienas nori, jog paslauga būtų atlikta tinkamai. Apskritai, išsirinkti odontologijos kliniką, kurioje galėtumėte lankytis yra dėl kitų burnos ertmės problemų, gali būti nelengva užduotis.

Todėl pateikiame keletą patarimų renkantis odontologijos kliniką:

Patikrinkite atsiliepimų skiltį. Atsiliepimai yra vienas iš pagrindinių aspektų renkantis bet kokias paslaugas, todėl ir renkantis odontologų paslaugas atsiliepimai yra svarbūs. Pavyzdžiui, jei norite rasti gera burnos higienos specialistą, atsiliepimai Jums gali labai pasitarnauti. Orto Vita odontologijos klinika teikia įvairias paslaugas tarp jų ir profesionalią burnos higieną.

Klinikos vieta ir darbo laikas. Odontologinės klinikos vieta ir laikas yra svarbūs, ypač kai esate nuolatiniame skubėjime. Atkreipti dėmesį į tokius smulkius aspektus, kaip klinikos darbo laikas, kuris padeda Jums planuotis laiką pagal Jūsų prioritetus. Kitas aspektas – klinikos vieta. Odontologijos klinika turi būti lengvai randama, apskritai, Kauno mieste odontologijos klinikų yra labai daug. Mūsų Orto Vita odontologijos klinika yra įsikūrusi netoli Laisvės alėjos, pakeliui link Akropolio.

Dažniausiai užduodami klausimai

 

  1. Kas kiek laiko reikia daryti burnos higieną?

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti 1-2 kartus metuose. Jei turite periodontito ligos požymių, rūkote ar dažnai vartojate dažantį maistą, specialistai rekomenduoja lankytis pas burnos higienistą kas 3-4 mėnesius.

 

  1. Ar skauda darant burnos higieną?

Atliekant profesionalią burnos higiena gali skaudėti valomą vietą, dantenas. Jei skausmas yra per didelis, galite prašyti burnos higienisto nuskausminti burnos ertmę.

KITOS MŪSŲ PASLAUGOS

Dantų gydymas – plati sfera, kuria galima būtų apibūdinti periodonto ligų gydymą, dantų protezavimą, dantų implantavimą ir kt. procedūras. Vis tik, būtų sunku surasti suaugusį žmogų, neturintį danties „plombos“. Taip yra todėl, kad ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui progresuojant toliau, jis pasiekia ir gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Dantų ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui plintant jis pasiekia gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Laiku nepasirūpinus aplink dantis esančiais audiniais pasekmės gali būti tikrai skaudžios – galima net netekti pačių dantų. Periodontologija vadinama odontologijos sritis, kurios pagalba gydomi būtent šie audiniai. Tokios dantenų ligos kaip gingivitas bei periodontitas dažniausiai kyla dėl netinkamos burnos higienos, žalingų įpročių ir susiformavusių dantų akmenų. Pasirodžius pirmiesiems jų požymiams (dantenų kraujavimui, jautrumui, paburkimui), derėtų kreiptis į specialistus, kad liga būtų sukontroliuojama ankstyvame jos etape (dantų paslankumas jau dažnai yra pažengusios ligos ženklas). Pradinėje stadijoje gali pakakti tiesiog profesionalios burnos higienos, o ligai pažengus, gali prireikti ir sudėtingesnio periodontologinio gydymo.

Minkštųjų audinių plastika.
Dantenų plastikos procedūrų metu minkštaisiais audiniais uždengiamos apsinuoginusios dantų šaknys, sukuriami stabilesni dantį ar dantų implantą supantys audiniai, ar koreguojamas dantenų kontūras, atliekant dantų vainikų prailginimo procedūras.

Burnos chirurgija – plati sritis, apimanti didelį procedūrų spektrą: nuo paprastos liežuvio pasaitėlio plastikos iki sudėtingų prarasto kaulo atstatymo procedūrų . Dažna burnos chirurgijos sprendžiama problema – retinuoti dantys. Tokiais vadinami dantys, kurie yra pilnai susiformavę, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių nėra pilnai išdygę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad aukštos kvalifikacijos odontologai pirmiausia stengiasi išsaugoti dantis visais kitais būdais, o danties šalinimas tampa paskutinė procedūra, vykdoma tik tuomet, kai kiti būdai nebėra veiksmingi.

Dantų implantų prireikia pacientams, dėl įvairių priežasčių netekusiems vieno ar daugiau dantų. Tokiu atveju, kokybiški implantai yra praktiškai neprilygstama pagalba komforto ir estetikos atžvilgiu. Implantavimo procedūra apima nedidelio varžtelio įsriegimą į paciento žandikaulį. Šis varžtelis pakeičia natūralią danties šaknį ir vėliau ant jo tvirtinamas dirbtinis dantis, dažnai dar vadinamas vainikėliu. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras. Jei pacientas laikosi visų higienos bei priežiūros taisyklių, sėkmingai prigijęs implantas gali tarnauti ir visą gyvenimą. Ši procedūra iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gąsdinanti, tačiau jos metu pacientams suleidžiami nuskausminamieji vaistai, todėl nejuntamas nei skausmas, nei diskomfortas. Sudėtingais atvejais, burnos chirurgo kompetencija leidžia atlikti prarasto kaulo atstatymo procedūras.

Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti prarastą dantį arba jo dalį arba atstatyti estetinės išvaizdos netekusius dantis. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: karieso, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.
Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti dantis, kurie prarado kietuosius audinius arba yra netekę savo estetinės išvaizdos. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: dantų ėduonies, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis priemonėmis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.

Šiuolaikinės technologijos leidžia specialistams apie paciento sveikatos būklę sužinoti daugiau nei bet kada anksčiau. Kompiuterinė tomografija – tai būdas, padedantis gydytojui pamatyti vidines organizmo struktūras. Šiandien tai yra pats tiksliausias diagnostikos metodas, taikomas odontologijoje. 3D kompiuterinė tomografija dažniausiai atliekama planuojant implantacijos ar kitas sudėtingas chirurgines procedūras. Ši technologija taip pat pasitelkiama norint įvertinti kaulo būklę, diagnozuojant periodonto patologiją, dantų šaknų skilimus, dantų šaknų kanalų būklę ir kt. Kompiuterinės tomografijos pagalba iš 3D vaizdų gaunami virtualūs pacientų dantų vaizdai, kurie padeda operacijas suplanuoti ypač preciziškai ir taip užtikrina maksimalų jų sklandumą.

Danties nervo skausmas – vienas didžiausių diskomfortų burnos srityje. Tai gali sukelti įsisenėjęs uždegimas, o tokį skausmą bus sunku numalšinti įprastais nuskausminamaisiais. Danties šaknies kanalų gydymas (dar žinomas kaip endodontinis gydymas) reikalingas tais atvejais, kai pažeidžiamas danties minkštasis audinys (pulpa arba „nervas“). Taip gali nutikti dėl pažeisto danties paviršiaus, traumos ar apleisto karieso. Pagrindinis šio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti dantį nuo infekcijos. Tam kanalas turi būti išvalytas ir hermetiškai užplombuotas. Gydymo kokybei užtikrinti naudojame mikroskopą.

Dantų balinimas – viena iš labiausiai paplitusių estetinių dantų priežiūros procedūrų. Ši estetinė odontologijos paslauga leidžia nevaržomai bendrauti, šypsotis, žinant, kad turite akinančią šypseną. Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama tiek namų sąlygomis, tiek gydytojo odontologo kabinete.

Teiraukitės

Skambinkite: 8 618 16218
Rašykite: info@ortovita.lt