Sedacija

Dantų gydymas padeda išsaugoti sveikus dantis, gražią šypseną ir išvengti chirurginės intervencijos.

Išsamesnę informaciją apie gydymo procedūras ir atsakymus į Jums rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.

Sedacija netaikoma vaikų dantų gydymui

Šiuolaikinės technologijos sparčiai juda į priekį, tad nieko jau ir nebestebina, tai kad ir odontologijoje atliekamos procedūros yra visiškai beskausmės, tačiau vis dar nemažai žmonių jaučia baimę ir nerimą prieš dantų gydymą. Odontologijos klinikoje “Orto Vita” dantų gydymas gali būti atliekamas su sedacija, prižiūrint gydytojui – anesteziologui. 

Sedacijos tikslas – numalšinti baimės ir nerimo jausmą, kuris kyla prieš procedūrą.

Sedacija –  sąmonės slopinimas medikamentais, mieguista būsena, kuri atpalaiduoja ir sumažina nerimo bei baimės jausmą. Iš sedacijos pacientas yra lengvai pažadinamas, nes tai nėra bendrinė nejautra (pilna narkozė), o bendras atsipalaidavimas naudojant medikamentus. Pacientas nesirūpina kas vyksta aplinkui, o procedūros gali visiškai arba iš dalies neatsiminti. Sedacija susilpnina stresinį atsaką, sumažina sujaudinimą ir nerimą, pagerina paciento komfortą, sudaro optimalias sąlygas operuoti. Sedacija neatlieka bendros nuskausminimo funkcijos, tad procedūros metu yra taikoma ir vietinė nejautra, bendras nuskausminimas. Sedacijos metu pacientą stebi gydytojas anesteziologas, kuris reguliuoja vaistų kiekį, stebi širdies veiklą, kvėpavimą bei kraujo spaudimą.

Sedacija gali būti taikoma pacientams, kurie bijo ir nerimauja prieš odontologines procedūras. Sedacija tinka taip pat ir tiems pacientams, kurie:

  • Negali ramiai išsėdėti ilgesnį laiką odontologo kėdėje;
  • Nenori žinoti ir atsiminti atliekamos procedūros;
  • Turi žemą skausmo slenkstį;
  • Numatoma ilga ir sudėtinga procedūra;
  • Turi stiprų pykinimo, springimo ar žiaukčiojimo jausmą.

Sedacija gali būti:

  • Minimali sedacija – pacientas nemiega, bet yra atsipalaidavęs.
  • Vidutinė sedacija (sąmoninga sedacija) – tariami žodžiai yra nerišlūs, pacientas neprisimena procedūros ar prisimena iš dalies.
  • Gili sedacija – pacientas snaudžia, bet jį nesunku pažadinti.

Jei pacientas nori gydymo su sedacija, svarbu informuoti gydytoją – odontologą apie savo pasirinkimą ir su gydytoju aptarti savo sveikatos būklę prieš atliekant sedaciją.  

Prieš sedaciją

  1. Prieš operaciją su sedacija pacientas turi būti nevalgęs, negėręs „neskaidrių“ (kava, sultys su minkštimu) skysčių > 4 val., negėres vandens > 2 val.
  2. Būtina informuoti gydytoją odontologą apie sistemines, lėtines ligas, gydytojo paskirtus medikamentus ar kitus vaistus, kuriuos vartojate. Jei sergate astma arba jaučiate apsunkintą kvėpavimą, būtinai apie tai informuokite gydytoją odontologą.
  3. Jei taikant sedaciją ar narkozę anksčiau, buvo šalutinių reiškinių, būtina informuoti gydytoją odontologą. 
  4. Tik gydytojui anesteziologui paskyrus papildomus tyrimus: kraujo, kardiogramą ir t.t., būtina juos atlikti ir tyrimų rezultatus pristatyti į kliniką likus 1 dienai iki numatytos procedūros. Kitu atveju, tyrimų atlikti nereikia. 
  5. Apsirenkite patogiai, nevaržančiais drabužiais su lengvai atraitojamomis rankovėmis.

Po sedacijos

  1. Po sedacijos būtina pasirūpinti lydinčiu asmeniu, nes reakcija gali būti prislopinta ir bus sunku orientuotis aplinkoje. 
  2. 24 valandas po sedacijos atlikimo, kol vaistai galutinai pasišalina iš organizmo, galimas lengvas koordinacijos sutrikimas, gali būti sunku sutelkti dėmesį, prisiminti kai kurias su operacija susijusias detales, negalima gerti alkoholinių gėrimų, su gydytoju nesuderintų vaistų, vairuoti transporto priemonės, dirbti su mechanizmais arba pavojingą darbą, nerekomenduojama priimti atsakingų sprendimų, pasirašyti svarbių dokumentų.
  3. Jei iškilo neaiškumų, ar manote jog atsitiko kažkas, kas jums kelia nerimą, nedelsiant susisiekite su gydytoju. Ne darbo metu kreipkitės į skubios pagalbos centrą.  

KITOS MŪSŲ PASLAUGOS

Dantų gydymas – plati sfera, kuria galima būtų apibūdinti periodonto ligų gydymą, dantų protezavimą, dantų implantavimą ir kt. procedūras. Vis tik, būtų sunku surasti suaugusį žmogų, neturintį danties „plombos“. Taip yra todėl, kad ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui progresuojant toliau, jis pasiekia ir gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Dantų ėduonis – dažniausiai pasitaikanti dantų liga. Jis suardo danties audinius ir susilpnina danties „apsaugą“ nuo išorės pavojų. Pirminiai tokių problemų simptomai – didesnis dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei saldiems produktams. Ėduoniui plintant jis pasiekia gilesnius danties audinius bei pažeidžia jų nervus. Kuo liga progresuoja toliau, tuo toks gydymas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. Ėduonies problemą pastebėjus laiku ir dantį užplombavus ankstyvoje pažeidimo stadijoje, ėduonies plitimas yra sustabdomas ir pacientas gali toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Laiku nepasirūpinus aplink dantis esančiais audiniais pasekmės gali būti tikrai skaudžios – galima net netekti pačių dantų. Periodontologija vadinama odontologijos sritis, kurios pagalba gydomi būtent šie audiniai. Tokios dantenų ligos kaip gingivitas bei periodontitas dažniausiai kyla dėl netinkamos burnos higienos, žalingų įpročių ir susiformavusių dantų akmenų. Pasirodžius pirmiesiems jų požymiams (dantenų kraujavimui, jautrumui, paburkimui), derėtų kreiptis į specialistus, kad liga būtų sukontroliuojama ankstyvame jos etape (dantų paslankumas jau dažnai yra pažengusios ligos ženklas). Pradinėje stadijoje gali pakakti tiesiog profesionalios burnos higienos, o ligai pažengus, gali prireikti ir sudėtingesnio periodontologinio gydymo.

Minkštųjų audinių plastika.
Dantenų plastikos procedūrų metu minkštaisiais audiniais uždengiamos apsinuoginusios dantų šaknys, sukuriami stabilesni dantį ar dantų implantą supantys audiniai, ar koreguojamas dantenų kontūras, atliekant dantų vainikų prailginimo procedūras.

Priešingai nei mano daugelis, tinkamai burnos higienai palaikyti ne visuomet pakanka tik reguliariai valyti dantis namie. Profesionalią burnos higieną reguliariai atlikti turėtų patyręs higienistas, pasitelkęs specialius instrumentus. Svarbu pastebėti, kad dantų apnašos yra vienas didžiausių problemų šaltinių – dėl jų kyla dantenų uždegimai, atsiranda dantų akmenys, laiku nepastebimas ėduonis. Šiems negalavimams įsisenėjus prireikia sudėtingesnio gydymo, kuris ilgiau užtrunka, daugiau kainuoja ir žmogui sukelia nemažai papildomo diskomforto. Laiku atlikus dantų higieną, visų šių problemų galima išvengti. Įprastai profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius.

Burnos chirurgija – plati sritis, apimanti didelį procedūrų spektrą: nuo paprastos liežuvio pasaitėlio plastikos iki sudėtingų prarasto kaulo atstatymo procedūrų . Dažna burnos chirurgijos sprendžiama problema – retinuoti dantys. Tokiais vadinami dantys, kurie yra pilnai susiformavę, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių nėra pilnai išdygę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad aukštos kvalifikacijos odontologai pirmiausia stengiasi išsaugoti dantis visais kitais būdais, o danties šalinimas tampa paskutinė procedūra, vykdoma tik tuomet, kai kiti būdai nebėra veiksmingi.

Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti prarastą dantį arba jo dalį arba atstatyti estetinės išvaizdos netekusius dantis. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: karieso, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.
Dantų protezavimas leidžia pacientams atstatyti dantis, kurie prarado kietuosius audinius arba yra netekę savo estetinės išvaizdos. Tokios problemos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių: dantų ėduonies, nekokybiškų plombų ar tiesiog natūralaus dantų nudilimo. Šios procedūros klientui prireikia tada, kai suirusio danties struktūros nebeįmanoma atkurti plombinėmis priemonėmis. Mūsų naudojami šiuolaikiniai dantų protezai sukuria natūralių dantų įspūdį, yra tvirti ir atkuria prarasto danties funkcionalumą. Kokybiški protezai jums gali grąžinti prarastą pasitikėjimą savo šypsena ir gyvenimo komfortą.

Šiuolaikinės technologijos leidžia specialistams apie paciento sveikatos būklę sužinoti daugiau nei bet kada anksčiau. Kompiuterinė tomografija – tai būdas, padedantis gydytojui pamatyti vidines organizmo struktūras. Šiandien tai yra pats tiksliausias diagnostikos metodas, taikomas odontologijoje. 3D kompiuterinė tomografija dažniausiai atliekama planuojant implantacijos ar kitas sudėtingas chirurgines procedūras. Ši technologija taip pat pasitelkiama norint įvertinti kaulo būklę, diagnozuojant periodonto patologiją, dantų šaknų skilimus, dantų šaknų kanalų būklę ir kt. Kompiuterinės tomografijos pagalba iš 3D vaizdų gaunami virtualūs pacientų dantų vaizdai, kurie padeda operacijas suplanuoti ypač preciziškai ir taip užtikrina maksimalų jų sklandumą.

Danties nervo skausmas – vienas didžiausių diskomfortų burnos srityje. Tai gali sukelti įsisenėjęs uždegimas, o tokį skausmą bus sunku numalšinti įprastais nuskausminamaisiais. Danties šaknies kanalų gydymas (dar žinomas kaip endodontinis gydymas) reikalingas tais atvejais, kai pažeidžiamas danties minkštasis audinys (pulpa arba „nervas“). Taip gali nutikti dėl pažeisto danties paviršiaus, traumos ar apleisto karieso. Pagrindinis šio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti dantį nuo infekcijos. Tam kanalas turi būti išvalytas ir hermetiškai užplombuotas. Gydymo kokybei užtikrinti naudojame mikroskopą.

Dantų balinimas – viena iš labiausiai paplitusių estetinių dantų priežiūros procedūrų. Ši estetinė odontologijos paslauga leidžia nevaržomai bendrauti, šypsotis, žinant, kad turite akinančią šypseną. Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama tiek namų sąlygomis, tiek gydytojo odontologo kabinete.

Teiraukitės