Skip to main content
Uncategorized @lt

Visi dantys ant 4 implantų

By 12 rugsėjo, 202325 spalio, 2023No Comments

Visi dantys ant 4 implantų – tai šiuo metu pažangiausia dantų implantacijos metodika. Šią metodiką dar 1998 m. pirmą kartą pritaikė portugalų gydytojai. Nuo to laiko implantacijos būdas buvo išbandytas su daugybe pacientų visame pasaulyje. Iš tiesų, pats pavadinimas nusako tiesioginę šios metodikos esmę. Taikant šią metodiką, į žandikaulį įsriegiami 4 implantai, ant kurių tvirtinamas vienas fiksuotas dantų protezas.

Vienas didžiausių implantacijos pranašumų – mažesnė kaulų nykimo rizika. Tai natūrali organizmo reakcija: kai dantys remiasi į žandikaulį, kramtymo bei kalbėjimo metu žandikaulis yra veikiamas spaudimo. Tačiau išnykus dantims, išnyksta ir spaudimas, kuris skatina žandikaulio vystymąsi bei stiprėjimą. Ilgainiui dantų kaulai pradeda silpti ir nykti. „Visi dantys ant 4 implantų“ procedūros metu implantai yra įsriegiami tiesiai į žandikaulį, taip atkurdami natūralią dantų stimuliaciją žandikauliui.

 

Kuo „Visi dantys ant 4 implantų“ metodika skiriasi nuo tradicinių dantų implantų?

„Visi dantys ant 4 implantų“ metodika šiuo metu yra mažiausiai invazinė, būtent todėl yra pažangesnė už kitas metodikas savo prigijimu, procedūros eiga bei trukme. Štai keli esminiai skirtumai, nulemiantys šios implantacijos pranašumą prieš tradicinį implantavimo būdą:

 • Mažesnė komplikacijų rizika. Skirtingai nei tradiciniai implantai, kurių dažnai tenka 6-8 kiekvienam žandikauliui, šioje metodikoje kiekvienam žandikauliui užtenka po 4 implantus. Tai gerokai sumažina skausmą ir diskomfortą gijimo metu, sutrumpina gydymo trukmę ir padeda išvengti galimų komplikacijų.
 • Procedūros trukmė. Tradiciniu būdu įsriegus implantus, protezai gali būti pritvirtinami tik po 6-12 savaičių. Tuo tarpu „ Visi dantys ant 4 implantų“ būdu, nauji dantys gali būti fiksuojami jau 6-24 val. po implantų įsriegimo.
 • Tradiciniu implantacijos būdu, naudojant išimamus protezus, išlieka didelė tikimybė, jog bus reikalingas kaulo priauginimas (kaulo augmentacija), kurią galimai lydės priaugintos dalies infekcija ir kraujavimas. „Visi dantys ant 4 implantų“ yra mažiausiai invazinis metodas, nes į žandikaulį yra sriegiami tik 4 implantai, be to, implantai yra sriegiami tam tikru kampu, taikant į vietą, kurioje yra didžiausias natūralaus kaulo kiekis. Dėl šios priežasties minėtas metodas nereikalauja kaulo augmentacijos, vietoj to individualiai išnaudojama paciento žandikaulio struktūra ir natūralus kaulo audinys.
 • Pasiruošimas. Paprastai, naudojant tradicinę dantų implantaciją, protezai gali būti tvirtinami praėjus 3-12 mėnesių po implantacijos, priklausomai nuo individualios situacijos. Naujoji metodika apsieina tik vienu vizitu, kurio metu tiek dantų šalinimas, tiek dantų implantų sriegimas ir laikinojo protezo fiksacija vyksta tos pačios procedūros metu.
 • „Visi dantys ant 4 implantų“ implantacija yra reikšmingai pigesnė už tradicinę, turint omeny komplikacijų, procedūros trukmės bei prigijimo pranašumą.

 

Kokie yra „Visi dantys ant 4 implantų“ privalumai?

 • Mažiau skausminga. Dėl šios metodikos specifikos, implantai nesukelia tokio diskomforto, kur kas greičiau prigyja ir mažiau dirgina burnos gleivinę.
 • Grąžina tikrų dantų funkciją. Naudojant šį metodą, nauji dantys visiškai atstoja natūralius dantis – valgant galima pažinti ne tik maisto tekstūrą ir sąlytį su dantimis, bet ir jausti maisto temperatūrą.
 • Atrodo estetiškai ir natūraliai. „Orto Vita“ odontologijos centre naudojami dantų implantai yra gaminami iš biologiškai suderintų medžiagų, o dantys atrodo ypač natūraliai, nes savo spalva bei formomis nesiskiria nuo tikrų dantų.
 • Stabilūs. Dantų implantai stabiliai įsitvirtina žandikaulyje, o dantų protezas tolygiai pritvirtinamas ant jų, todėl dantys nejuda ir išlieka stabilūs kramtant, kalbant bei užsiimant aktyvia veikla.
 • Ilgaamžiai. Tokie implantai tarnauja ir išlieka stabilūs visą gyvenimą, jiems užtenka įprastos dantų priežiūros. Be to, išvengiama tolimesnio natūralaus žandikaulio kaulo irimo.

 

Kokiais atvejais rekomenduojama „Visi dantys ant 4 implantų“ metodika?

Ši metodika yra tinkama ir rekomenduojama beveik visiems pacientams, netekusiems visų arba beveik visų dantų. Taip pat, metodika siūloma ir tais atvejais, kai pacientams numatomas greitas dantų praradimas bei sutrikusi kramtymo funkcija. Implantacija yra taikytina ir sergantiems diabetu arba osteoporoze. Apskirtai, dantų implantacijai ir sėkmingam jos prigijimui yra svarbi gera bendra paciento būklė ir sveikas žandikaulis.

 

Kokiais atvejais „Visi dantys ant 4 implantų“ metodika yra nerekomenduojama?

Šiai dantų implantacijai, kaip ir daugeliui, galioja kelios išimtys. Dėl galutinai nesusiformavusio žandikaulio, implantacija stipriai nerekomenduojama nepilnamečiams asmenims. Taip pat apribojimai taikytini sergantiems tam tikromis lėtinėmis ligomis arba rūkantiems pacientams.

 

„Visi dantys ant 4 implantų“ procedūros eiga

 1. Pirmojoje konsultacijoje, gydytojui-chirurgui svarbu apžiūrėti paciento dantis ir įvertinti jų būklę, taip pat išsiaiškinti sveikatos istoriją bei dabartinę jos būklę. Apžiūros metu yra padaroma panoraminė burnos nuotrauka, leidžianti įvertinti galimų implantacijos metodų tinkamumą. Tai svarbi procedūros dalis, kai siekiama išsiaiškinti esamas ar galimas problemas, kurias būtina pašalinti prieš implantaciją. Taip pat pravartu, kai pacientas atsineša savo nuotraukų, kuriose matoma dar sveika ir pilna šypsena. Tokiu būdu gydytojui lengviau numatyti siektiną rezultatą ir jį įgyvendinti. Galiausiai sudaromas planas gydymui ir atsakomi visi paciento klausimai.
 2. Pasiruošimas. Kai gydytojas surenka pakankamai informacijos apie paciento sveikatą ir lūkesčius, o pacientas išsigrynina sau rūpimus klausimus, prasideda kita procedūros dalis – pasiruošimas implantacijai. Tam svarbu atlikti matavimus, nustatyti reikiamą implantų formą bei dantų protezų orientaciją. Tokiu būdu siekiama užtikrinti, kad implantai ir protezai idealiai atitiktų paciento žandikaulio struktūrą ir formą bei stabiliai laikytųsi. Galiausiai padaromas tiek viršutinio, tiek apatinio sąkandžio įspaudas. Iš gautos formos sukuriami vaškiniai testavimo protezai, kurie naudojami kaip bandomoji protezų alternatyva, siekiant ištestuoti protezų tinkamumą ir patogumą.
 3. Procedūros metu pacientui suleidžiama sedacija, tokiu būdu nejaučiamas skausmas, o pacientas ramiai miega visos implantacijos metu, tai yra 4-6 valandas. Pirmiausia likusieji tikri dantys yra išraunami, tuomet yra apskaičiuojamos ir nustatomos vietos, į kurias bus sriegiami implantai. Tam taikomas specialus būdas – du galiniai implantai yra įsriegiami 45° kampu, kad užtikrintų stabilumą ir būtų išvengta sinuso ir nervų užkliudymo. Įsriegus ir užtvirtinus implantus, dantenų audinys aplink implantus yra pakeičiamas ir užsiuvami pjūviai.
 4. Laikinasis protezas. Prie implantų galų yra pritvirtinamos atramos, kurios turės kontaktą su laikinuoju protezu. Proteze pažymimos ir išgręžiamos skylės, o tuomet jis uždedamas ant implantų ir pritvirtinamas. Skylės ant laikinojo protezo užtaisomas bei patikrinamas sąkandis – tokiu būdu užtikrinamas protezų ir implantų sukibimas ir tikslumas.
 5. Gydymo procesas. Pasibaigus procedūrai, pacientas išleidžiamas namo su išsamia informacija, kaip elgtis toliau, ko nevalgyti, kaip prižiūrėti protezus. Taip pat išrašomi nuskausminamieji ir sutariama dėl kito vizito. Prigijimo procesas trunka apie 3-4 mėnesius, kurio metu atitinkamai keičiasi ir paciento dieta – ilgainiui galima įtraukti vis kietesnių maisto produktų ir sugrįžti prie įprastų maitinimosi įpročių.
 6. Nuolatinis protezas. Praėjus gijimo procesui, pacientas vėl apsilanko pas gydytoją, kuris įvertina dantų būklę ir gijimo rezultatą. Tam, kad būtų pritaisyti nuolatiniai protezai, gydytojas nuima laikinąjį protezą ir vėl nuskaito dantenų ir implantų formą. Gauti antspaudai bus panaudoti nuolatinio protezo gaminimui, o laikinasis vėl pritvirtinamas pacientui. Pagaminus nuolatinį protezą, jis pritvirtinamas pacientui kito vizito metu – pacientas gali džiaugtis nauja ir natūraliai atrodančia šypsena.

 

Kiek kainuoja implantacija „Visi dantys ant 4 implantų“ metodu?

Galutinė dantų implantacijos kaina priklausys nuo individualios paciento dantų būklės ir situacijos, tačiau savo kainyne pateikiame aktualias kainų gaires. Jeigu svarstote apie implantus, rekomenduojame atvykti į mūsų odontologijos centrą „Orto vita“ Kaune – čia galėsime įvertinti realią situaciją, pasiūlyti galimus implantacijos būdus bei pateikti aiškesnius kainos rėžius.

Sterilus rinkinys implantacijai 29 €
Implantacijos gidas   50-100 €
Chirurginis gidas pagal pavaškavimą  100 €
Pilnas protezas ant 4 impl. (“Visi ant keturių“)  3799 €

Dantų implantacija „Visi dantys ant 4 implantų“ metodu suteikia galimybę ne tik turėti natūraliai atrodančius ir tvirtus dantis. Tai taip pat grąžintas dantų funkcionalumas, kuris svarbus norint mėgautis maistu nesijaudinant dėl protezų klibėjimo bei aiškus kalbėjimas ir netramdomas juokas. Galiausiai, didžiausia vertybė iš visų yra jūsų atgautas pasitikėjimas savimi ir plati šypsena – tai mūsų specialistams yra nuoširdus džiaugsmas ir atlikto darbo įvertinimas.

Leave a Reply