Skip to main content
Uncategorized @lt

Ką valgyti ir ko vengti po dantų balinimo procedūros?

By 20 lapkričio, 202328 gruodžio, 2023No Comments

Dažnai minima, jog dantų priežiūra prasideda vonios kambaryje – tai visiška tiesa. Tačiau mūsų dantų sveikatai turi įtakos ne tik reguliarus jų valymas, bet ir vartojami maisto produktai ir gėrimai, žalingi įpročiai bei kiti veiksniai. Net kruopščiai prižiūrimi dantys kartais yra paveikiami įvairių sąlygų, tad jų sveikatos būklei ir estetinei išvaizdai atstatyti prireikia profesionalų pagalbos. Dantų balinimas lazeriu yra šiandien populiariausia ir daugiausiai rekomendacijų surenkanti procedūra, tačiau kaip ji vyksta, kokius pojūčius palieka ir ką reikėtų žinoti apie dantų priežiūrą po to? 

 

Kas yra dantų balinimas? 

Kaip jau minėjome, dantų spalvą veikia daugelis veiksnių, o keli jų gali būti sunkiai išvengiami, pavyzdžiui, genetika, naudojami tam tikri vaistai, senėjimo procesai ar dantų traumos. Vedini dantų pageltėjimo ar atsiradusių pigmentinių dėmių, kurių neįveikia nei balinamosios dantų pastos, nei profesionali burnos higienos procedūra, žmonės vis dažniau renkasi estetinės odontologijos procedūrą – balinimą lazeriu. 

Dantų balinimo būdų šiandien yra įvairių – vieni jų remiasi natūraliais, tačiau neįrodytais metodais, o kiti profesionalų rekomendacijomis ir patirtimi. Dantų balinimas lazeriu – tai šiuo metu inovatyviausia ir labiausiai patikrinta procedūra visame pasaulyje. Profesionaliai atliekama procedūra neturi sau lygių, nes užtikrina ne tik žadamą efektą, bet ir įvairiapusį saugumą – kodėl? Naudojant lazerį, dantų balinimo priemonė yra suaktyvinama lazerio energija, o jos ekspozicijos trukmė yra kur kas trumpesnė nei naudojant kitas balinimo lempas. Be to, veikiamas ne tik dantų emalis, bet ir dentinas, tuo tarpu trumpas ekspozicijos laikas nepažeidžia emalio ir gilesnių danties audinių, tokių kaip pulpa (danties nervas), o balinamosios medžiagos nepatenka į organizmą. Tokios procedūros rezultatas – dantų pašviesėjimas vidutiniškai 8 tonais ir iki vienerių metų išliekantis efektas. 

 

Kaip vyksta dantų balinimo procedūra? 

Prieš bet kokią dantų balinimo procedūrą, specialistai stipriai rekomenduoja atlikti profesionalią dantų higieną pas higienistą, tokiu būdu bus pašalintos apnašos ir dantų akmenys, kurie gali sąlygoti netolygų balinimo efektą. Jeigu balinimo procedūra pacientui yra saugi, ji prasideda uždedant dantenų apsaugą, saugančią nuo nemalonių pojūčių. Tuomet dantų emalis yra padengiamas balinamąja medžiaga ir aktyvuojamas trumpais lazerio impulsais. Balinamoji medžiaga paliekama ant dantų dar kelias minutes, po to nuplaunama. 

 

Ko tikėtis po dantų balinimo procedūros? 

Daugeliui pacientų kyla klausimas, kokie pojūčiai po balinimo procedūros yra normalūs bei kaip greitai balinamasis efektas taps akivaizdus. Internete randami dantų balinimo mitai dažnai kelią žmonėms baimę ir nepasitikėjimą panašiomis procedūroms, tačiau šiuo atveju verta pasitikėti mokslu ir profesionalų patirtimi. Pavyzdžiui, vienas iš gajų mitų teigia, jog po dantų balinimo dantys tampa ypač jautrūs, tačiau tai gali būti pasakyta apie balinimo procedūras, kurios giliau veikia danties emalį ir giliuosius audinius. Dėl inovatyvios technologijos, atlikus dantų balinimą lazeriu galima patirti tik trumpalaikį dantų jautrumą, kuris praeina per 1-2 dienas. Be to, tokiu būdu balinami dantys įgauną siekiamą rezultatą jau iš karto po procedūros. 

 

Ko vengti po dantų balinimo procedūros? 

Atlikus balinimo procedūrą, dantys natūraliai tampa kiek jautresni ir imlesni dažantiems ingredientams. Taigi iš karto po procedūros reikėtų nevalgyti pirmąsias 2 valandas, o po to griežtai nerūkyti ir vengti dažančių maisto produktų bei gėrimų bent 48 valandas. Visgi neretai specialistai rekomenduoja šį laikotarpį prailginti iki 2 savaičių, tačiau dėl to vertėtų pasitarti su jums procedūrą atlikusiu specialistu. 

Kitas dažnas pacientų klausimas: ko nevalgyti po dantų balinimo procedūros? Nevalgyti reikėtų visko, kas turi dažantį poveikį: 

  • Maisto produktų, tokių kaip: burokėliai, morkos, špinatai, moliūgai, paprikos, pomidorai, brokoliai, įvairios uogos, rūgštūs vaisiai, šokoladas, saldainiai, ledai, sojų ar balzamiko padažai, bulvių ar kukurūzų traškučiai bei kiti produktai, turintys natūralių arba cheminių maistinių dažų. 
  • Gėrimai: vynas, arbata, kava, gazuoti gėrimai, alkoholis, sultys ir pan. 
  • Rūkymas. 
  • Spalvotos pastos arba spalvota guma. 

 

Ką valgyti, norint palaikyti dantų sveikatą ir išvaizdą? 

Taigi nors po dantų balinimo procedūros valgio meniu susitraukia iki minimalaus pasirinkimų sąrašo, minėtų daržovių ir vaisių tikrai neverta išbraukti iš savo kasdienio mitybos raciono. Praėjus minėtam laikotarpiui, palaikysite savo dantų sveikatą su maisto pagalba, pavyzdžiui: 

  • Vaisiai. Visi vaisiai turi tam tikrų vitaminų, reikalingų mūsų sveikatai, tačiau būtent dantims ypatingai patinka apelsinai ir obuoliai. Apelsinuose gausu vitaminų C ir D, o taip pat kalcio, kuris, kaip jau žinote, yra dantų ir kaulų statybinė medžiaga. Apelsinų sultys yra natūrali burnos ertmės valomoji medžiaga. Tuo tarpu obuoliai padeda palaikyti dantų baltumą, o taip pat skatina seilių išsiskyrimą, apsaugo emalį ir veikia kaip apnašas valanti priemonė, todėl po valgio sukramsnoti obuolį – tikrai į naudą. Be to, obuoliai turi ir vitaminų K, C, kalio, vario bei mangano. 
  • Įvairūs riešutai ir sėklos. Žemės riešutai turi vitamino D ir kalio, anakardžio riešutai skatina seilių išsiskyrimą, o graikiniai riešutai kupini ląstelienos, folio rūgšties, geležies, magnio ir vitaminų B6 ir E – vitaminai ir mineralai yra itin svarbūs ne tik dantims, bet ir bendrai jūsų sveikatai. 
  • Pieno produktai. Turbūt žinote nuo mažes, jog pieno produktuose gausu kalcio – tai tiesa, tačiau rinkdamiesi jogurtą ar sūrelį neapsigaukite, daugelyje produktų yra daug pridėtinio cukraus ir mažai naudos. Rinkitės natūralų jogurtą be priedų, sojų arba karvės pieną, natūralų sūrį. 
  • Juodas šokoladas. Taigi, net daugelio mėgstamas šokoladas turi dantims naudingų savybių! Visgi čia svarbu įsitikinti, jog šokolade yra didelis procentas kakavos (bent 80 %) ir minimalus kiekis cukraus. Kakava yra žinoma dėl taninų, kurie apsaugo dantis nuo erozijos, ėduonies ir dantenų uždegimo. 
  • Becukrė kramtomoji guma. Kramtant gumą, burnoje išsiskiria seilės, padedančios palaikyti švarą burnoje ir nuplauti rūgštis, susidarančias dėl susikaupusių bakterijų. Taip pat, tai puikus būdas atgaivinti burnos kvapą. Gumą pakaks pakramtyti 5-8 minutes, kad būtų pasiektas optimalus poveikis. 
  • Vanduo. Negalima pamiršti ir esminio komponento, vandens, kuris yra būtinas seilių gamybai, o tuo pačiu ir visos burnos ertmės sveikatai.  

Taigi įtraukę šiuos produktus į kasdienį savo racioną, aprūpinsite savo dantis svarbiais vitaminais ir mineralais, kurie padės tvirtinti jų struktūrą, skatins atsparumą susirgimams ir gerins bendrą burnos higieną. Be šių patarimų, taip pat nepamirškite kruopščios ir atidžios asmeninės burnos priežiūros. Norint išvengti apnašų ir pigmentinių dėmių susidarymo yra itin svarbu palaikyti reguliarumą: bent kartą dienoje valykite tarpus tarp dantų tarpdančių siūlu, bent 2 kartus dienoje valykite dantis dantų šepetėliu, o taip pat gerai praskalaukite burną kaskart pavalgę arba išgėrę kavos, vyno ar gazuotų saldžių gėrimų. Išsiugdytas įprotis yra didelių rezultatų paslaptis. 

 

Dantų balinimo procedūra gali paskatinti pasitikėjimą savimi ir priversti dažniau šypsotis, o galbūt net panaikinti ilgai turėtą kompleksą. Tam, kad balinimo rezultatas džiugintų, skatiname kreiptis į patyrusius specialistus, dirbančius su naujausiomis technologijomis. Mūsų odontologijos centre „Orto vita“ naudojamas lazeris yra itin galingas ir saugus, tad užsukite pas mus konsultacijai ir galėsime aptarti jūsų individualias dantų balinimo galimybes. 

 

 

Dažniausiai užduodami klausimai

 

  1. Ar galiu vartoti alkoholinius gėrimus po dantų balinimo?

Po dantų balinimo rekomenduojama vengti spalvotų alkoholinių gėrimų, pvz., raudonojo vyno, tam tikrų rūšių alaus ar stipriųjų gėrimų su spalvotais mišiniais, bent jau pirmąsias 48 valandas.

 

  1. Ar galiu gerti kavą ar kitus dėmių sukeliančius gėrimus po dantų balinimo procedūros?

Geriau vengti dėmių sukeliančių gėrimų, kaip kava, bent jau pirmąsias 48 valandas po procedūros. Jei negalite atsisakyti kavos, rekomenduojama gerti per šiaudelį, kad sumažintumėte tiesioginį kontaką su dantimis.

Leave a Reply

lokacijos logotipas
telefono logotipas
el. pašto logotipas